Jak otworzyć puszkę z farbą

Jak otworzyć puszkę z farbą

Umiejętność otwierania puszki z farbą jest łatwa, prawda? Jest, ale musisz to zrobić we właściwy sposób, aby utrzymać blaszaną pokrywkę i farbę w nieskazitelnym stanie. 

Otwieranie puszki z farbą może wydawać się bardzo prostą operacją iw rzeczywistości nie jest takie trudne. Ale naprawdę musisz to zrobić dobrze, w przeciwnym razie możesz wygiąć pokrywkę z kształtu lub podnieść wargę pokrywki. Jeśli tak się stanie, trudniej będzie otworzyć pokrywę, gdy ponownie ją użyjesz.

Jeśli wygniesz pokrywkę ze swojego kształtu, będziesz mieć trudności z uzyskaniem szczelnego zamknięcia, a to oznacza, że ​​farba będzie wystawiona na działanie powietrza i wyschnie. Utrudni to pracę, co sprawi, że malowanie ściany będzie znacznie trudniejszym zadaniem i istnieje duża szansa, że ​​ucierpi wykończenie. Jest to szczególnie ważne, jeśli używasz farby na bazie oleju.

Wtedy zawsze istnieje ryzyko, że farba może przypadkowo przewrócić się i rozlać na podłogę, jeśli pokrywa nie jest prawidłowo założona. Zaufaj mi, zdarzyło się to kilka razy. Pozostawia to niechcianą pracę związaną z czyszczeniem i koszt zakupu nowej puszki z farbą.

Tutaj przyjrzymy się kilku opcjom, aby upewnić się, że otworzysz pokrywę farby we właściwy sposób.   

Jak otworzyć puszkę z farbą za pomocą śrubokręta?

Śrubokręt to popularny wybór do otwierania puszki z farbą. Potrzebny będzie płaski śrubokręt. Standardowa głowica 5 mm będzie odpowiednia do pracy, ale jeśli masz większą głowicę, użyj jej.

Umieść śrubokręt pod krawędzią pokrywy i delikatnie dociśnij, aby lekko podnieść pokrywę. Staraj się nie zginać wargi pokrywki, zatrzymaj się i ruszaj, jeśli zacznie się wyginać. Teraz przesuń śrubokręt o ćwierć drogi wokół puszki i powtórz. Powtarzaj ten proces, aż wieczko puszki z farbą będzie można zdjąć ręcznie. 

Jak czyścić i zamykać puszkę z farbą? 

Idealnie, jeśli chcesz przenieść farbę do czajnika na farbę podczas malowania. Ale najpierw musisz zadać sobie pytanie, ile farby potrzebuję? Obliczając potrzebną ilość, upewnij się, że nie musisz zbyt wiele przenosić, co pomaga utrzymać farbę w czystości i wolną od zanieczyszczeń. 

Czajnik na farbę powstrzyma Cię również przed wpychaniem farby do wgłębienia w górnej części puszki, co spowoduje twardość. Za każdym razem, gdy otworzysz pokrywę, będzie tworzył płatki, które z łatwością mogą wpaść do farby i zostać przeniesione na ścianę lub stolarkę.

Jeśli zamierzasz malować prosto z puszki, musisz wyczyścić pokrywę i wgłębienie, aby utrzymać farbę w doskonałym stanie. Po zakończeniu malowania weź szmatkę, przekręć w szpic i biegnij wokół wnęki na cynę, aby usunąć jak najwięcej farby. W razie potrzeby powtórz kilka razy. Teraz wyczyść pokrywę ściereczką lub ręcznikiem kuchennym. Gdy oba są czyste, załóż z powrotem pokrywkę.

Podczas zakładania pokrywy z powrotem nie chcesz uszkodzić uszczelki, aby zapewnić, że farba pozostanie w najlepszym stanie. Umieść szmatkę na pokrywie i użyj gumowego młotka, aby delikatnie wbić pokrywkę z powrotem na miejsce. Ewentualnie wepchnij jedną stronę ręką i obejdź około ćwiartki puszki i naciśnij ponownie i powtarzaj, aż do całkowitego zamknięcia.  

Po zakończeniu malowania i zamknięciu puszki z farbą musisz wiedzieć, jak czyścić pędzle, aby upewnić się, że są gotowe wraz z farbą do następnego projektu.