Jak obniżyć koszty remontu domu

Jak obniżyć koszty remontu domu

Jeśli chcesz wyremontować swój dom, ale brakuje Ci pieniędzy, nie martw się! Istnieje wiele sposobów na modernizację domu przy ograniczonym budżecie. Oto moje 12 najlepszych wskazówek, które pomogą Ci obniżyć koszty następnego projektu remontu domu.

Zrób to sam


Zamiast płacić dekoratorowi lub handlowcowi za wyremontowanie lub odnowienie domu, dlaczego nie zrobić tego sam? DIY może być nie tylko zabawne i terapeutyczne, ale będziesz mieć dodatkową satysfakcję, wiedząc, że zaoszczędziłeś fortunę na kosztach dekorowania.

Podczas gdy większość z nas chętnie podnosi pędzel, niektóre prace związane z majsterkowaniem są większym wyzwaniem. Jednak nawet jeśli jesteś początkującym majsterkowiczem, na Youtube znajdziesz wiele samouczków, które pokażą Ci, jak to się robi.

Sprzedaj swoje stare rzeczy

Śmieci jednego człowieka to skarb innego człowieka, więc dlaczego nie rozpocząć kolejnego projektu remontu domu na kredyt, sprzedając najpierw swoje stare rzeczy? Dzięki starannemu planowaniu Twój projekt renowacji może kosztować prawie nic, jeśli najpierw wyrzucisz stare meble i akcesoria. W dzisiejszych czasach Olx nie jest jedynym miejscem, w którym możesz sprzedawać swoje rzeczy. W rzeczywistości, jeśli sprzedajesz duże lub nieporęczne przedmioty i wolisz, aby kupujący je zbierał, wypróbuj Gumtree czy Facebook

Zdobądź darmowe rzeczy lub kup używane

Jednym z najlepszych sposobów na obniżenie kosztów remontu pokoju jest udekorowanie i odnowienie domu za pomocą darmowych rzeczy i towarów używanych. Serwisy Olx, Allegro, Facebook, Gumtree to nie tylko świetne miejsca, w których można sprzedawać swoje stare rzeczy, są one również idealne do zdobywania okazji z drugiej ręki. Jednak nie są to jedyne miejsce, w którym można znaleźć okazyjną kanapę do nauki lub lampę do salonu.

Oszczędzaj pieniądze na materiałach budowlanych

Oprócz znalezienia tanich mebli i akcesoriów do projektu renowacji domu, upewnij się również, że rozglądasz się za niedrogimi materiałami budowlanymi. Zamiast odwiedzać duże sklepy dla majsterkowiczów i centra majsterkowania, szukaj mniejszych firm i wyspecjalizowanych dostawców materiałów grzewczych i hydraulicznych, drewna, podłóg, płytek, farb i listew przypodłogowych.

Niektóre produkty od wyspecjalizowanych dostawców materiałów budowlanych są nie tylko tańsze niż te z supermarketów DIY, ale często oferują również produkty ekonomiczne na podstawowe materiały budowlane.

Porzuć etykietę lub kupuj duże marki za mniej!

Nawet jeśli Twój budżet jest ograniczony, nadal możesz uwzględnić najnowsze trendy w projektowaniu swojego domu. Jeśli skupiłeś się na eleganckim wyglądzie designerskiego zestawu łazienkowego lub sofy, możesz „uzyskać wygląd” za mniej, porzucając markową etykietę i kupując coś podobnego od taniej marki.

Wybierz najlepszy czas na zakup

Kiedy zdecydujesz się wyremontować lub wyremontować swój dom, zaplanuj z wyprzedzeniem, zanim wydasz pieniądze. Może wydawać się to oczywiste, ale jeśli chodzi o kupowanie przedmiotów do domu, czas ma kluczowe znaczenie. Zamiast płacić pełną cenę za potrzebne rzeczy, poczekaj, aż dostaniesz to, czego potrzebujesz w wyprzedaży. Może to oznaczać, że będziesz musiał poczekać trochę dłużej, aby ukończyć projekt domu lub ogrodu, ale warto poczekać, jeśli możesz uzyskać jeszcze więcej za ciężko zarobione pieniądze.

W przypadku produktów sezonowych jeszcze ważniejsze jest czekanie na odpowiedni moment na zakup. Zakup zupełnie nowego grilla jesienią lub kominka wiosną lub latem może zaoszczędzić setki złotych.

Przetwarzaj, odnawiaj i ponownie wykorzystuj swoje meble i akcesoria

Daj swoim starym meblom nowe życie dzięki odrobinie farby. Na Pintereście znajdziesz tysiące fantastycznych przykładów projektów mebli z recyklingu, które Cię zainspirują. Dodatkowo, jeśli nigdy wcześniej nie próbowałeś projektu recyklingowego, na YouTube znajdziesz mnóstwo samouczków krok po kroku, które pokażą Ci, co robić.

Zakryj to!

Jeśli twoja sofa wygląda na zmęczoną i zużytą, przykrycie jej ładną narzutą i kilkoma poduszkami jest znacznie tańsze niż jej wymiana. Podobnie, jeśli nie stać Cię na nowy dywan, zaoszczędź pieniądze, przykrywając go niedrogim dywanem.

Świeża warstwa farby

Jednym z najprostszych i najtańszych sposobów na odnowienie pokoju w domu jest nałożenie na niego świeżej warstwy farby. Aby obniżyć koszty, zajrzyj do garażu lub szopie, aby znaleźć częściowo zużyte puszki z farbą. Jeśli nie masz wystarczająco dużo, aby pomalować całe pomieszczenie, dlaczego nie zmieszać jednego lub dwóch kolorów, aby stworzyć nowy odcień, lub pomalować jedną ścianę, aby stworzyć ścianę charakterystyczną? Jeśli czujesz się wyjątkowo kreatywny, użyj taśmy maskującej, aby stworzyć geometryczny wzór na ścianie i użyj różnych kolorów, aby uzyskać niepowtarzalny efekt.

Alternatywnie, utrzymuj rzeczy tanie i wesołe, malując swój pokój białą emulsją, dodając kolor niektórymi z istniejących poduszek, narzut i akcesoriów lub poddając się nowym.