Jak działają rolety dzień noc?

Jak działają rolety dzień noc?

Rolety to nieodłączny element wyposażenia każdego domu czy mieszkania. Chronią one wnętrza przed nadmiernym nasłonecznieniem i przed spojrzeniami ciekawskich sąsiadów. Nie bez przyczyny jednak coraz większą popularnością cieszą się rolety dzień i noc, które wyróżniają się zarówno funkcjonalnością, jak i estetycznym wyglądem. Co warto o nich wiedzieć?

Rolety dzień i noc – jak działają?

Rolety dzień i noc składają się z ułożonych naprzemiennie pasów tkanin o tych samych wymiarach: materiału zaciemniającego oraz transparentnego. W związku z tym jeden z nich przepuszcza światło, a drugi nie. Za pomocą specjalnego mechanizmu łańcuszkowego możemy zatem kontrolować ustawienie ciemniejszych pasów w taki sposób, aby zasłoniły cały dostęp światła.

W przypadku, jeśli zależy nam na tym, aby pomieszczenie zostało dobrze oświetlone, wtedy wystarczy ustawić roletę tak, żeby pasy na siebie nachodziły. W rezultacie słońce dotrze do pomieszczenia dzięki tkaninie przepuszczającej światło.

Konstrukcja rolet dzień i noc dostępnych w Tapparella umożliwia w pełni zasłaniać lub odsłaniać okno, a także regulować dopływ światła w zależności od własnych potrzeb. Co więcej, osłony można również całkowicie podnieść i dostosować je do swoich preferencji.

Jakie są rodzaje rolet dzień i noc?

Ze względu na to, że osłony okienne dzień i noc znajdziemy w różnych wariantach kolorystycznych, sprawdzą się one w niemal każdym pomieszczeniu. Poza tym rolety każdorazowo tworzone są na wymiar, co oznacza, że mogą być zamontowane nawet w najbardziej nietypowych wnękach.

Jeśli szukasz rolet dzień i noc w Szczecinie możesz skorzystać z oferty Tapparella, w której dostępne są m.in. rolety klasyczne nazywane wolnostojącymi montowanymi  nad wnęką do okna lub do sufitu. Głównie spotykane są one w przestronnych pomieszczeniach, ale też dobrze sprawdzą się w przypadku okiennic. Drugim rodzajem są mini rolety, które charakteryzują się bezinwazyjnym montażem. Instalowane są one na specjalnych haczykach lub solidnych taśmach, dzięki czemu można je w dowolnym momencie zdemontować.

Dużą popularnością odznaczają się także osłony okienne w kasecie wyposażone w prowadnice. Podtrzymuje ona i zabezpiecza materiał, dzięki czemu tkanina zawsze utrzymuje się w jednej płaszczyźnie, co sprawia, że prezentuje się ona bardzo atrakcyjnie. Z kolei dla osób ceniących sobie jak najwyższy komfort, świetnym wyborem będą rolety dzień i noc sterowane elektronicznie, które można ustawiać bez konieczności podchodzenia do osłon.