Jak dbać o trawnik

Jak dbać o trawnik

Możesz zrobić wiele rzeczy, aby lepiej dbać o trawnik, ale niektóre zadania mogą być dość trudne i mogą wymagać pomocy profesjonalnej firmy zajmującej się pielęgnacją trawnika. Jeśli chcesz, aby trawnik wyglądał dobrze, musisz wiedzieć, co robisz. Zastanawiasz się jak dbać o trawnik? Aby uzyskać pięć podstawowych wskazówek dotyczących pielęgnacji trawnika, czytaj dalej. 

Wysiew

Jeśli zasiewasz trawnik, najlepiej robić to w chłodniejszych miesiącach (najlepiej wczesną jesienią). Daje to nasionom czas na kiełkowanie przez zimę. Robienie tego latem spowoduje wysychanie nasion z powodu upału. 

Chcesz mieć pewność, że produkt, którym wysiewasz, jest odpowiedni dla Twojego podwórka. Weź pod uwagę takie czynniki, jak klimat w Twojej okolicy i ilość światła słonecznego / cienia, jaką otrzymujesz na podwórku. 

Koszenie

Jeśli chodzi o wygląd Twojego trawnika, koszenie to jedno z najważniejszych zadań. W środku lata, kiedy trawa rośnie najszybciej, należy ją kosić przynajmniej raz w tygodniu. Czyniąc to, chcesz skosić tylko około jednej trzeciej długości trawy. 

Zbyt krótkie cięcie spowoduje naprężenie trawy. Jeśli tak się stanie, odrośnie szybciej, próbując uzupełnić to, co zostało utracone. Krótsza trawa ułatwia również wzrost chwastów. 

Ściółkowanie

Wiele osób grabi lub workuje sadzonki po skoszeniu trawnika. Zamiast tego mulczowanie może pomóc w wyhodowaniu zielonego trawnika, ponieważ do gleby trafia więcej azotu. 

Ścinki mulczowanej trawy zapewniają również korzyści związane z kontrolą wilgoci i pomagają utrzymać dziką przyrodę, taką jak dżdżownice. 

Napowietrzanie

Napowietrzanie trawnika rozbija glebę, co pomaga gromadzić składniki odżywcze i wodę. Wystarczy to zrobić raz na kilka lat, a dzięki temu życie roślin będzie zdrowsze. 

Większość centrów ogrodniczych posiada aerator, który można wynająć. Spowoduje to również zniszczenie strzechy, która pochodzi z chemikaliów niszczących naturalne organizmy. 

Jak dbać o trawnik

Podlewanie

Może wydawać się oczywiste, że trawniki potrzebują wody, ale jedną z kluczowych porad dotyczących pielęgnacji trawnika jest to, że chcesz się upewnić, że nie podlewasz zbytnio swojego podwórka. Podczas gdy podlewanie może powodować więdnięcie i obumieranie trawy, nadmierne podlewanie może sprzyjać wzrostowi chwastów. 

Przeciętne podwórko potrzebuje około 1 cala wody tygodniowo. Należy również unikać podlewania w najgorętszych porach dnia, ponieważ w wyniku parowania może dojść do utraty dużej ilości wody. 

Korzystanie z tych wskazówek dotyczących pielęgnacji trawnika 

Aby utrzymać trawnik w najlepszym stanie, należy przestrzegać wszystkich poniższych wskazówek dotyczących pielęgnacji trawnika. Równowaga jest kluczowa, więc miej oko na swój trawnik i dostosuj rutynę pielęgnacji trawnika w razie potrzeby. Pamiętaj, że warunki zmieniają się w ciągu roku, więc o różnych porach będziesz musiał zmienić częstotliwość koszenia, podlewania, ściółkowania itp. trawnika. 

ggooggllee

Ggooggllee - notoryczny użytkownik google.