Ile czasu zajmuje sprzątanie – obliczyłem

Ile czasu zajmuje sprzątanie – obliczyłem

Kilka dni temu publikowałem 12 cennych umiejętności, nie wymieniłem tam umiejętności walki z prokrastynacją. U mnie prokrastynacja dotyczy tworzenia nowych treści oraz.. sprzątania.
Zwlekanie zadań to bestia. Skłaniając nas do odkładania na później zadań , których się boimy, pozbawia nas czasu i radości oraz obciąża nas ciężarem rzeczy niewykonanych, który staje się coraz cięższy, im dłużej to nosimy. 

Często, gdy odkładasz obowiązki domowe, może to być spowodowane przekonaniem, że jakiekolwiek zadanie, które odkładasz, będzie wymagało więcej energii, niepokoju, bólu lub czasu niż masz. Ale tak jak zbliżający się cień, który sprawia, że ​​coś małego wygląda o wiele bardziej przerażająco, niż jest w rzeczywistości, te przesady są często nieprawdziwe. 

Jedyną rzeczą, która naprawdę eliminuje dręczący nas lęk, jest robienie tego . Wszyscy to wiemy. Ale jak możemy pomóc sobie zmierzyć się z potworem? 

Jednym ze sposobów na pozbycie się kłów tej unoszącej się istoty, która oddycha nam w szyjach, jest zdemaskowanie kłamstwa, że ​​wykonanie zadania zajmie tak dużo czasu . Prawdę mówiąc, to, co odkładasz, może zająć tylko kilka minut. Wymiana niewielkiej ilości czasu na uwolnienie się od ciężaru niespełnionych obowiązków jest oczywiście opłacalnym kompromisem. Jeśli chodzi o prace domowe, z którymi masz tendencję do zwlekania, zaraz podam ci miecz, by zabić bestię. 

Wypełnienie tej luki między wiedzą, jak wspaniale byśmy się czuli, gdybyśmy po prostu to zrobili, a faktycznie to zrobili, może być kwestią po prostu wiedzy, ile czasu zajmie nam przejście na drugą stronę. Właściwie obliczyłem, ile czasu zajęło mi wykonanie wielu zadań związanych z utrzymaniem domu, na które łatwo jest wciągnąć stopy. Uświadomienie sobie stosunkowo niewielkiego kosztu wykonania tych rzeczy w porównaniu z zawyżonym kosztem długiego okresu prokrastynacji, pomogło mi stawić im czoła i zwycięsko odhaczyć je na mojej liście. 

Zobacz też: jak często sprzątać.

Mając nadzieję, że może to również pomóc Tobie, oto dokładnie, ile czasu zajęło mi wykonanie tych często odwlekanych zadań: 

Czyszczenie zaśmieconych blatów kuchennych.

Radzenie sobie z bałaganem może wydawać się przytłaczające, ale wpływ oczyszczonych powierzchni na stan umysłu w domu jest ogromny. Posprzątanie zaśmieconych blatów kuchennych zmienia atmosferę całego pomieszczenia, dzięki czemu możesz spokojnie pracować w kuchni. Zajmuje: siedem minut.

Mycie butelek po wodzie rodziny.

Kolekcja butelek z wodą czekających na wyszorowanie szczoteczką do butelek i wyczyszczenie wszystkich rowków, zakamarków i zakamarków sprawiłaby, że każdy chciałby odwrócić się od pracy. Ale upewnienie się, że butelki na wodę są higieniczne , to kwestia zdrowia i bezpieczeństwa. Z siedmioma osobami w naszej rodzinie moja kolekcja jest większa niż większość. Umycie ich wszystkich, dokładnie, słomek i wszystkiego, zajęło mi: 11 minut.

Czyszczenie biurka.

To jest trudne, ponieważ prostowanie się może być sposobem na odwlekanie, gdy mamy pracę do wykonania. Jednak większość z nas pracuje lepiej, gdy nasze środowisko jest uporządkowane. W rzeczywistości możemy unikać pracy, ponieważ wzdrygamy się na myśl o siedzeniu przy brudnym biurku. Wyprostowanie stosunkowo nieuporządkowanego biurka, tak aby miejsce pracy było czyste i spokojne, zajęło mi w sumie: osiem minuty.

Odkładanie prania.

W idealnym świecie każdy ładunek prania byłby złożony, gdy jest jeszcze ciepły z suszarki i natychmiast odłożony. W prawdziwym życiu pranie często się zrywa i zaczyna: w tym miejscu ładunek wrzucany jest do pralki, tam połowa kosza jest składana. Jednym wielkim wąskim gardłem w całym procesie są stosy złożonych ubrań, które nie zostały odłożone. To jeden z moich największych problemów. Ale odłożenie całego ładunku złożonego prania zajęło mi tylko: dziewięć minut.

Sprawdzanie obszarów mieszkalnych.

Wraz z mieszkaniem w naszych częściach wspólnych pojawia się przyzwoita ilość bałaganu. Aby móc ładować ponownie w tych samych miejscach, najlepiej je zebrać i trochę wyczyścić (co oznacza: bez okruchów na dywanie, bez warstewki kurzu na stoliku końcowym itp.). Dla mnie reset obejmuje umieszczanie nieodpowiednich przedmiotów tam, gdzie ich miejsce, wymianę i spulchnianie poduszek, prostowanie przedmiotów, które należą do powierzchni i wykonywanie bardzo lekkiego czyszczenia. Sprzątanie dwupokojowej części wspólnej zamieszkanej przez dzieci zajęło mi około: 11 minut.

Odkurzanie mebli tapicerowanych.

Jest to jedno z tych zadań, które wydaje się być ciężkim obowiązkiem sprzątania, sprowadzanym do tego odległego, nieokreślonego weekendu, kiedy czyścisz wszystkie te rzeczy, które rzadko czyścisz. Ale futro i okruchy mebli wyglądają na niechlujne. Wyjęcie ich dokładnie z ogromnego segmentu i małej kanapy (i stworzenie tych pysznych linii próżniowych na aksamitnym) zajęło mi:
siedem i pół minuty.

Składanie prania.

Nie wszystkie ładunki prania są sobie równe. Złożenie koszyka pełnego ubrań dla dorosłych nie zajmie tak dużo czasu, jak złożenie kosza pełnego ubranek dla maluchów i niemowląt, a to właśnie składałem, kiedy mierzyłem czas. Mimo to czas, jaki zajęło, był krótszy niż długość odcinka Netflix. Przemieszczanie się tym pociągiem z pralnią zawsze jest warte wysiłku i w tym przypadku zajęło mi tylko:
20 minut .

Uświadomienie sobie, że możesz sprawdzić kilka rzeczy do zrobienia w mniej niż pół godziny, może być właśnie motywacją, której potrzebujesz, aby na dobre przezwyciężyć prokrastynację związaną z sprzątaniem. 

ggooggllee

Ggooggllee - notoryczny użytkownik google.