Czym osłaniać huśtawki ogrodowe poza sezonem?

Czym osłaniać huśtawki ogrodowe poza sezonem?

Zabezpieczenie mebli i akcesoriów ogrodowych przed okresem zimowym i niesprzyjającymi warunkami pogodowymi jest bardzo ważnym zadaniem. Muszą o tym pomyśleć nie tylko właściciele dużych posesji z ogrodem, ale i posiadacze kameralnych tarasów, balkonów. Nie obejdzie się bez specjalistycznych pokrowców, impregnatów technicznych, preparatów ochronno-dekoracyjnych? Czym osłonić huśtawkę ogrodową w okresie jesienno-zimowym?

Jak zabezpieczyć meble i huśtawki ogrodowe?

Meble ogrodowe (w których skład wchodzą też różne huśtawki) cechują się dużymi gabarytami, dlatego ich zabezpieczenie przed okresem zimowym jest dość trudne. Najczęściej są wykonane z drewna, które objawia się wyjątkową czułością na niekorzystne działanie mrozu i wilgoci. Meble i huśtawki ogrodowe powinno się zatem przechowywać w ciepłym i suchym pomieszczeniu (np. piwnicy, garażu). Jedynie kilka rodzajów drewna (akacja, meranti, eukaliptus, teak) przetrwają bezproblemowo na mrozie (pod wiatą, na zadaszonym tarasie).

Każdy domownik powinien zainwestować dodatkowo w pokrowiec na huśtawkę ogrodową, który osłoni ją przed niesprzyjającymi czynnikami atmosferycznymi, kurzem, pyłem. Z płachty można korzystać również latem. Pokrowce są obowiązkowym dodatkiem do huśtawek, które zostały przytwierdzone na stałe do podłoża. Plastikowe folie nie spełnią swojego zadania.

Dobrej jakości pokrowce i tekstylia ogrodowe (m.in. na huśtawki) można odnaleźć w sklepie internetowym WD-TECH z Piotrkowa Trybunalskiego. Firma specjalizuje się ponadto w dystrybucji mebli w stylu industrialnym.

Zabezpieczenie mebli i huśtawek ogrodowych wiąże się również z impregnacją i czyszczeniem. Po zakończeniu sezonu letniego warto poświęcić kilka chwil na naoliwienie zawiasów i dokręcenie poluzowanych śrubek. Impregnacja odbywa się przy użyciu specjalnego preparatu do drewna.

Jak zabezpieczyć meble i akcesoria ogrodowe przed kradzieżą?

Meble i akcesoria ogrodowe, które zostały pozostawione w okresie zimowym na zewnątrz, mogą stanowić dużą pokusę dla okolicznych złodziei. O ile nie trzeba się martwić o huśtawki przytwierdzone do podłoża, o tyle mobilne elementy mogą być zagrożone.

Dobrym pomysłem jest zainwestowanie w specjalne stalowe kable (pokryte tworzywem sztucznym) bądź łańcuchy z kłódką. Ich montaż nie będzie trudny – większość mebli ogrodowych posiada małe dziurki, do których można bezproblemowo przytwierdzić łańcuchy. Kable ochronne powinny być pokryte specjalną gumową osłonką, dzięki której meble i huśtawki nie zostaną uszkodzone czy zadrapane.

iouyt

Jestem iouyt. Od roku publikuję filmy na youtube. Ostatnio postanowiłem spróbować swoich sił w pisaniu. Pod trudnym do wypowiedzenia pseudonimem iouyt kryje się Marcin.