Co można wyczyścić przy pomocy wysokiego ciśnienia?

Co można wyczyścić przy pomocy wysokiego ciśnienia?

Czyszczenie metodą hydrodynamiczną przy wykorzystaniu wysokiego ciśnienia jest szeroko stosowane podczas pozbywania się brudu z wielu powierzchni. Rozwiązanie to zapewnia szybkie i skuteczne usunięcie zabrudzeń komunikacyjnych, plam z oleju czy smaru oraz niebezpiecznych mikroorganizmów różnego typu. W dzisiejszym artykule przedstawimy najpopularniejsze powierzchnie czyszczone przy pomocy wysokiego ciśnienia. Zapraszamy do lektury.

Kostka brukowa

Urządzenia wysokociśnieniowe bardzo często wykorzystywane są podczas czyszczenia kostki brukowej. To popularny materiał budowlany stosowany w czasie wykańczania dróg, bulwarów, ścieżek rowerowych, miejskich parkingów, a także przydomowych podjazdów oraz chodników.

Jak tłumaczy nasz rozmówca, pracownik firmy Inmago, zajmującej się specjalistycznym czyszczeniem powierzchni, w tym kostki brukowej: Choć kostka brukowa charakteryzuje się dużą trwałością i odpornością na uszkodzenia, to nie jest wolna od zabrudzeń. Na jej powierzchni osadzają się zarówno standardowe zanieczyszczenia wynikające z codziennego użytkowania (kurz, pył, piasek), jak i mikroorganizmy oraz zabrudzenia komunikacyjne (plamy z płynów eksploatacyjnych pojazdów). Kostka brukowa jest też podatna na plamy z rdzy i gum do żucia. Ze wszystkimi tymi zabrudzeniami skutecznie radzą sobie nowoczesne maszyny wysokociśnieniowe. Czyszczenie hydrodynamiczne wodą pod wysokim ciśnieniem skutecznie usuwa plamy nawet z tak chłonnej powierzchni, jaką jest kostka brukowa.

Pokrycia dachowe

Kolejnym z popularnych sposobów na wykorzystanie urządzeń wysokociśnieniowych jest mycie dachów. Pokrycia dachowe to powierzchnie szczególnie narażone na zanieczyszczenia komunikacyjne różnego typu. Niezależnie od rodzaju pokrycia dachy bardzo często atakowane są również przez mchy, porosty, chwasty i inne groźne mikroorganizmy. Zastosowanie metody hydrodynamicznej z użyciem wody znajdującej się pod dużym ciśnieniem pozwala na szybkie pozbycie się mikroorganizmów, a przy okazji oczyszczenie powierzchni dachu z pozostałych zabrudzeń. To metoda polecana nie tylko osobom zainteresowanym czyszczeniem dachów na Śląsku, ale także wszystkim innym mającym problem z brudnym pokryciem dachowym.

Pozostałe zastosowania urządzeń wysokociśnieniowych

Dobrej jakości urządzenia wysokociśnieniowe stosowane są też w czasie usuwania zabrudzeń z posadzek w obiektach przemysłowych oraz powierzchni tarasów i balkonów w domach jednorodzinnych. Mogą być wykorzystane do mycia pojazdów (samochodów, motocykli, rowerów) w warunkach domowych. Profesjonalne firmy czyszczące korzystają z wysokociśnieniowego sprzętu również w trakcie mycia płaskich i pionowych silosów zbożowych oraz pozostałych budowli do składowania materiałów sypkich. Urządzenia te sprawdzają się także w czyszczeniu rurociągów stosowanych w branży petrochemicznej, energetycznej, chemicznej czy górniczej. Duża wiedza i wieloletnie doświadczenie fachowców pozwala na odpowiedni dobór właściwej metody czyszczącej i skuteczne usunięcie zanieczyszczeń z wielu rozmaitych powierzchni.

iouyt

Jestem iouyt. Od roku publikuję filmy na youtube. Ostatnio postanowiłem spróbować swoich sił w pisaniu. Pod trudnym do wypowiedzenia pseudonimem iouyt kryje się Marcin.