Charakterystyka izolacji natryskowych

Charakterystyka izolacji natryskowych

Izolacja termiczna budynku jest jedyną metodą ochrony przed ucieczką ciepła. Od jej skuteczności zależą rachunki za energię, a także komfort mieszkańców latem i zimą. Dlatego zabezpieczenie poddaszy oraz izolowanie stropów materiałami izolacyjnymi ma zasadnicze znacznie dla termoizolacji budynków. Przeczytaj i dowiedz się jakie możliwości daje izolacja natryskowa.

Skuteczne izolacje natryskowe

Prawidłowe ocieplenie budynku pozwala na oszczędności energii potrzebnej nie tylko do ogrzewania, ale również klimatyzacji wnętrz. Jest także przejawem działań proekologicznych. Przewaga izolacji natryskowej nad klasycznymi metodami układania termoizolacji polega na jej skuteczności. Jak przekonują specjaliści firmy budowlano-wykończeniowej Buszta Izolacje Celulozowe, działającej w całym województwie podkarpackim, metoda natryskowa specjalnymi agregatami przy ocieplaniu pianą lub materiałami celulozowymi staje się coraz bardziej popularna.

Celulozowe materiały termoizolacyjne

Cenioną zaletą celulozy przy izolacji budynków jest jej naturalne pochodzenie. Jest ona głównym składnikiem komórek roślin zielonych oraz drzew. To właśnie włókna celulozowe, odzyskiwane najczęściej w procesji recyklingu papieru wykorzystywane są do produkcji materiału izolacyjnego. Termoizolacje celulozowe charakteryzują się niskim współczynnikiem przewodzenia ciepła, który wynosi około 0,037 W/(mK). Dzięki temu skutecznie zatrzymują ciepło, a przy intensywnym promieniowaniu słonecznym chronią przed przegrzaniem. Celuloza jest przyjazna środowisku nie tylko z powodu naturalnego pochodzenia, ale także niskich nakładów energetycznych przy produkcji. Materiał celulozowy zapewnia skuteczną izolację akustyczną, a jednocześnie wykazuje dobre właściwości w zakresie ochrony przed pożarem.

Metoda natryskowa celulozą

Izolację natryskową wykonuje się specjalnymi wduchiwakami oraz włóknem celulozowym. Ten sam materiał stosowany jest do izolacji termicznej podłóg, stropów lub ścian bez względu na grubość izolacji. Włókno celulozowe wprowadza się we wszytki szczeliny i najtrudniej dostępne przestrzenie. W porównaniu do klasycznych materiałów, które wymagaj przycinania i dokładnego układania, technologia ta zapewnia dużo lepszą precyzję w eliminowaniu mostków termicznych. Sprawdza się przy docieplaniu dachów, zwłaszcza gdy więźba dachowa ma skomplikowaną konstrukcję i wiele krzyżujących się elementów. Ocieplanie natryskowe jest dużo wygodniejsze i szybsze. Nie wymaga transportu płyt termoizolacyjnych, ich wnoszenia i cięcia. Izolacje natryskowe nie pozostawiają także niewykorzystanych odpadów.