Alternatywne metody ogrzewania domu

Alternatywne metody ogrzewania domu

Ogrzewanie domu w zimie może być wyzwaniem dla Twojego komfortu i budżetu, zwłaszcza jeśli Twój system grzewczy nie jest najbardziej wydajny. Jeśli zastanawiasz się, czy inny rodzaj ogrzewania może być lepszy dla Twoich potrzeb lub jeśli budujesz lub przebudowujesz dom, być może zastanawiałeś się, jakie rodzaje wyborów są tam dla dzisiejszych właścicieli domów. Oto kilka alternatywnych źródeł ogrzewania, które mogą utrzymać Cię w cieple, pomagając jednocześnie obniżyć rachunki za ogrzewanie.

Ogrzewanie słoneczne

Jeśli myślisz, że ogrzewanie słoneczne jest tylko dla zielonych domów z dużym budżetem, być może musisz to ponownie rozważyć. Systemy ogrzewania słonecznego stają się coraz bardziej popularne i przystępne cenowo. Zwrot z inwestycji w instalację systemu solarnego może wynosić zaledwie od trzech do sześciu lat.

Systemy ogrzewania i chłodzenia słonecznego wykorzystują do ogrzewania i chłodzenia energię cieplną pochodzącą ze słońca zamiast energii elektrycznej, oleju lub gazu ziemnego. Większość systemów składa się z kolektora słonecznego, izolowanych przewodów rurowych oraz zbiornika magazynującego gorącą wodę. Panele kolektorów słonecznych są instalowane na zewnątrz domu, zwykle na ścianie o ekspozycji południowej.

Ponieważ systemy solarne są formą energii odnawialnej, która może pomóc zmniejszyć zależność od importowanych paliw i narażenie na wzrost cen paliw kopalnych, a także dlatego, że zmniejszają zanieczyszczenie środowiska, są one uważane za przyjazne dla środowiska. Niektóre stany oferują zachęty podatkowe dla systemów energii słonecznej.

Ogrzewanie geotermalne

W porównaniu z tradycyjnymi powietrznymi pompami ciepła, geotermalne pompy ciepła są cichsze i nie zależą od temperatury powietrza zewnętrznego. Systemy te wymagają również niewielkiej konserwacji i mają długą żywotność. Wykorzystując temperaturę ziemi, która pozostaje na dość stałym poziomie zaledwie kilka stóp pod powierzchnią, geotermiczne pompy ciepła wymieniają ciepło z ziemią, zamiast wykorzystywać temperaturę powietrza zewnętrznego. Proces ten umożliwia właścicielom domów oszczędzanie energii i kosztów ogrzewania, nawet jeśli początkowa instalacja systemu geotermalnego może być znacznie droższa niż tradycyjne systemy powietrzno-źródłowe.

Ogrzewanie podłogowe

Energooszczędne i wygodne, promiennikowe ogrzewanie podłogowe jest jedną z preferowanych metod ogrzewania dla wielu budowniczych domów dzisiaj. Jest to również popularne wśród właścicieli domów, ponieważ większość sprzętu jest zainstalowany pod podłogą (lub w ścianie lub panelach sufitowych dla innych rodzajów systemów promieniowania), więc nie ma żadnych rejestrów lub grzejniki kolidować z aranżacji mebli lub przepływu ruchu. Częściowym powodem, dla którego ogrzewanie promiennikowe jest bardziej wydajne niż niektóre inne rodzaje ogrzewania jest to, że eliminuje straty ciepła przez przewody. Jest to również mniej prawdopodobne, aby rozprowadzać alergeny niż systemy wymuszonego powietrza i jest cichy w eksploatacji.

Wiele osób błędnie uważa, że tylko czas promienniki systemy grzewcze mogą być zainstalowane jest, gdy dom jest w budowie, ale nie są rzeczywiście innowacje, które umożliwiają modernizację systemów ogrzewania promiennikowego dla istniejących domów. Istnieją zarówno elektryczne systemy promiennikowe, które wykorzystują kable i hydrauliczne systemy promiennikowe, które wykorzystują gorącą wodę wewnątrz rur. Programowalne termostaty mogą być używane z niektórych systemów ogrzewania promiennikowego, jak może panele słoneczne.

Piece hybrydowe

Dla właścicieli domów w łagodnym klimacie (gdzie temperatury tylko sporadycznie spadają poniżej 30 stopni Fahrenheita), hybrydowy system ogrzewania może być opłacalne. Systemy hybrydowe wykorzystują głównie energię elektryczną, ale mają wtórne źródło paliwa, często gaz ziemny, który włącza się w okresach wysokiego zapotrzebowania. Większość systemów hybrydowych wykorzystuje czujnik zewnętrzny i termostat, aby aktywować dodatkowe źródło, gdy temperatura spada. Ponieważ gaz ziemny jest zazwyczaj tańszy niż elektryczność, systemy hybrydowe mogą być w niektórych regionach tańsze w eksploatacji niż systemy całkowicie elektryczne.

Piec na drewno

Piece na drewno mogą być używane jako dodatkowe źródło ciepła, aby zmniejszyć zależność od innych rodzajów energii, lub mogą ogrzewać cały dom. Poza tym, że drewno jest odnawialne, jest ono zazwyczaj tańsze niż inne źródła ciepła, takie jak gaz, olej czy elektryczność. Instalując piec na drewno, ważne jest, aby przestrzegać przepisów, jak również lokalnych przepisów budowlanych i przeciwpożarowych. Oprócz pieców na drewno, można również zainstalować wkłady do istniejących kominków, które dostarczają energooszczędnego ciepła.

Post Comment