6 popularnych kolorów wnętrza w 2022 roku

6 popularnych kolorów wnętrza w 2022 roku

Jeśli jesteś zwolennikiem ciepłych, pastelowych kolorów, to zapewne ucieszy Cię, że te trendy kolorystyczne nadal są aktualne w 2022 roku. Gdybyś chciał jednak ożywić swoje wnętrza i do pastelowych barw dodać jakieś żywsze kolory, dobrym dodatkiem do barwy beżowej będą brązowe elementy, a niebieskiej – granatowe. Do wnętrza o stonowanym charakterze mile widziane są dodatki o kolorach przyciągających wzrok. Również wzbogaceniem delikatnych i jasnych wnętrz będą dodatki o nietypowych, fantazyjnych, wzorach i fakturach.

Niebieski

Rok 2022 to wykorzystanie wszelkich odcieni niebieskiego. Modne są zarówno jasne i czyste odcienie niebieskiego tożsame z kolorem nieba, jak i ciemniejsze, stwarzające idealne miejsce do odpoczynku. Kolor niebieski, kojarzony z wodą doskonale znajdzie swoje miejsce w łazience. Równie dobrze będzie prezentował się w kuchni. Dawniej uważano zastosowanie koloru niebieskiego w kuchni jako sposób na czystość, bowiem uważano, że kolor niebieski odstrasza muchy. Z kolorem niebieskim i współgrają doskonale dodatki w kolorze białym, wspomnianym ciemnoniebieskim i szarości, a także łagodnych zieleni. Niebieski, to kolor kojarzący się z naturą i wolnością, dlatego po miesiącach pandemii kolor ten jest chętnie wykorzystywany przez projektantów.

Biel połączona z szarością i beżem

Biel to kolor ponadczasowy również chętnie po niego sięgają projektanci w 2022 roku. Jednak sama biel może stworzyć zbyt monotonne wnętrze. Jeśli nie przepadasz za intensywnymi barwami, połącz biel z odcieniami szarości bądź beżu. Dobrze też z bielą będzie się komponować róż. Kolor biały może być bądź śnieżnobiały, lub lekko złamany, odrobinę kremowy, alabastrowy.

Zieleń

Nie wszyscy lubią zieleń, ale stała się ona kolorystycznym hitem 2022 roku. Istotne jest, aby zieleń w pomieszczeniu przełamać na przykład jakimś odcieniem szarości. Zieleń 2022 roku to odcienie o nieco szarawym zabarwieniu. Zieleń kojarzona ze świeżymi roślinami, na której tle doskonale będą wyglądać meble drewniane, czy te z kamiennymi blatami. W salonie możemy zastosować również zieleń o lekko srebrzystym zabarwieniu, taki odcień stanowi doskonałe tło dla innych barw.

Żółty

Osobom preferującym wyraziste kolory zapewne do gustu przypadnie żółć. Projektanci w tym roku wybrali ten kolor, bo podnosi on na duchu, dodaje energię w trudnych czasach, a jednocześnie jest pogodny. Rok 2022 stawia na żółty waniliowy o kremowym zabarwieniu, ale dozwolone są również wnętrza o bardziej musztardowych odcieniach, a także te kojarzące się z dojrzałymi owocami i egzotycznym słońcem.

Brąz

To kolor inspirowany naturą, jest przytulny, uspokajający i wszechstronny. Brąz do wnętrza wnosi harmonię, zachęca do relaksu i napełnia spokojem. Brąz to również klasyka wystroju niestroniąca od nowoczesności i finezji. Brąz doskonale komponuje się z naturalnymi materiałami i rękodziełem. Brąz we wnętrzu można połączyć zarówno z szarością jak i bielą. Brąz równie dobrze będzie wyglądał przy połączeniu go z ciepłymi odcieniami różu i czerwieni, jak i doskonale zostanie zrównoważony z takimi kolorami jak zielony i niebieski.

Burgund i róż

To kolory, które pojawiły się w trendach 2022 roku jako akcenty aranżacji. Burgund dobrze wygląda na tle ciemnych gatunków drewna, szarości, chętnie jest też włączany z błyszczącymi okleinami i tapetami stylu lat 60 XX wieku. Nie jest to łatwy kolor do aranżacji, ale po odpowiednim zestawieniu wszystkich elementów  i zaakcentowaniu fragmentów wyposażenia w kolorze burgund, możemy uzyskać ponadczasowe, a jednak czerpiące z klasyki wnętrze.