Usługi concierge – co to?

Usługi concierge – co to?

Czy zdarza Ci się budzić i czuć, że powinien być ktoś, kto załatwi Twoje sprawy, podczas gdy Ty będziesz siedzieć i odpoczywać? Zaplanować cały urlop lub randkę, zamiast siedzieć godzinami przed ekranem komputera? Czy chcesz, aby ekspert był Twoim osobistym asystentem lub menedżerem stylu życia? Jeśli tak to zobacz co proponuje nasz redaktor Ggooggllee.

Planowanie, aranżowanie i organizowanie to męcząca i czasochłonna czynność. Musiałeś nieraz natknąć się na sytuację, w której pomyślałbyś, że ktoś inny zrobiłby dla ciebie wszystko. Chcesz po prostu odpocząć i cieszyć się wakacjami.

Cóż, są firmy, które świadczą takie usługi. Ich pracownicy zrobią dla Ciebie wszystko, byle tylko było to legalne, moralne i etyczne.

Co to jest usługa Concierge?

Na temat zawodu concierge stworzyliśmy oddzielny artykuł. W skrócie koncjerze wykonują oni niemal każde zadanie dla menedżerów najwyższego szczebla, klientów VIP banków i hoteli, supergwiazd i wszystkich, którzy mają wystarczająco dużo pieniędzy, aby zlecić im pracę.

Obowiązki – jakie usługi wykonuje concierge?

Obowiązki i odpowiedzialność concierge różnią się w zależności od sytuacji. Niektóre z głównych obowiązków konsjerża są następujące;

  • Dokonywanie rezerwacji w hotelach i restauracjach oraz kupowanie biletów dla swoich klientów.
  • Zbierz informacje o klubie nocnym, osobie, hotelu lub miejscu i przekaż je klientowi.
  • Organizowanie podróży, umawianie wizyt u lekarza, trenera lub innych specjalistów.
  • Zarządzanie pocztą, bagażem i dostawami dla swoich klientów,
  • Praca czasowa w biurze,
  • Wykonywanie trudnych i nietypowych zadań swoich klientów, takich jak przejażdżki balonem na ogrzane powietrze
  • Odnalezienie zagubionych przedmiotów Klienta,
concierge warszawa
autor tekstu: ggooggllee

Usługi Concierge

Zarządzanie stylem życia / Osobisty Concierge

Zarządzanie stylem życia to specjalistyczna usługa, w której klient zleca swoje osobiste zadania, takie jak codzienne załatwianie spraw, opieka nad zwierzętami, opieka nad domem, rezerwacje, zarządzanie specjalnymi wydarzeniami, zakupy itp. firmie komercyjnej lub profesjonalistom.

Te marki concierge wykorzystują swoją wiedzę, aby zaoszczędzić czas i zapewnić wyjątkowo spersonalizowane luksusowe usługi dla swoich klientów o wysokich dochodach.

Konsjerż hotelowy

Hotelowy concierge jest jedną z najstarszych i najbardziej rozpowszechnionych usług concierge świadczonych dla VIP-ów i klientów o wysokich dochodach. Świadczą oni takie usługi jak rekomendowanie i rezerwowanie restauracji, organizowanie usług spa, rezerwowanie transportu, zdobywanie biletów na specjalne wydarzenia, uczestniczenie i pomaganie gościom klienta itp.

Travel Concierge

Rosnąca popularność i przystępność cenowa podróżowania po świecie doprowadziły do powstania nowego modelu biznesowego w branży concierge: Travel Concierge (lub trip concierge). Firmy świadczące takie usługi wyróżniają się w planowaniu podróży i zapewniają swoim klientom informacje w czasie rzeczywistym oraz wsparcie VIP 24×7.

travel concierge 
autor tekstu: Ggooggllee
travel concierge

Firmy te wiedzą wszystko o prawnych, społecznych i kulturowych aspektach podróżowania po innych krajach i rezerwują wszystko z wyprzedzeniem, aby podróż przebiegała bezproblemowo.

Konsjerż korporacyjny

Concierge korporacyjny to osoba, która pomaga swoim klientom w biznesie. Inne role i obowiązki firmowego konsjerża to zapewnienie osobistej pomocy, działań towarzyskich, rezerwacji kolacji, kupowania biletów i zawierania umów z klientami.

Do zadań korporacyjnego concierge należy również organizowanie i uczestnictwo w konferencjach, spotkaniach, naprawa firmowego komputera lub outsourcing, czasowe zatrudnianie pracowników oraz organizowanie tłumaczy dla firmy. Niektórzy dozorcy korporacyjni są wysoko wykwalifikowani i mają wyższe wykształcenie, ale nie jest to wymagane. Aby być korporacyjnym concierge, trzeba mieć doskonałe umiejętności komunikacyjne.

Konsjerż zarobki

Ile zarabia konsjerż. Jakie są średnie zarobki dla concierge? Średnie miesięczne zarobki na stanowiskiu konsjerż to 4 070 brutto. Dobry konsjerż ma zarobki znacznie większe. Jego wynagrodzenie sięga ponad 20 tys złotych miesięcznie. Tak więc od tego ile zarabia concierge zależy jego doświadczenie, oraz kontakty.

Tekst: Ggooggllee

ggooggllee

Ggooggllee - notoryczny użytkownik google.