Kryzys w biznesie – jak się przygotować

Kryzys w biznesie – jak się przygotować

Często zdarza się, że z twojego własnego działania lub z powodu wydarzeń, na które nie masz wpływu, dochodzi do katastrofy biznesowej. Mogą to być dość przerażające wydarzenia, zwłaszcza jeśli nie jesteś na nie przygotowany. Niemniej jednak istnieje kilka kroków, które możesz podjąć, jeśli chodzi o utrzymanie pomyślnego działania firmy w przypadku katastrofy biznesowej. Najważniejszą częścią jest oczywiście dokładne poznanie, czym one są. Jeśli jesteś ciekawy, co powinieneś zrobić w tym zakresie, to jesteś we właściwym miejscu, ponieważ ten przewodnik został stworzony, aby dać Ci pełny przegląd.

Wiedz, z czym masz do czynienia

Niezależnie od tego, czy jest to bezprecedensowa rosyjska inwazja na Ukrainę , globalna pandemia czy bardzo wysoki poziom inflacji, katastrofy zmieniające świat mogą pozornie nastąpić w każdej chwili. Pierwszym krokiem w radzeniu sobie z każdym kryzysem, szczególnie takim, który ma bezpośredni wpływ na Twój biznes, jest dokładne poznanie tego, z czym masz do czynienia. Wiedząc, na czym polega problem, będziesz w stanie dowiedzieć się, jak się do niego dostosować.

Dopasuj swoje wiadomości

Jest prawdopodobne, że jeśli dojdzie do katastrofy biznesowej, spowoduje to zbędną prasę dotyczącą twoich działań biznesowych. Może to wydawać się dość groźne, ale jednym ze sposobów, w jaki będziesz w stanie skutecznie odpowiedzieć, jest upewnienie się, że wiadomości są odpowiednio dopasowane. Możesz zbudować tę odpowiedź we własnym zakresie lub możesz wynająć dedykowaną agencję PR. Oznacza to również, że musisz upewnić się, że wszyscy w Twojej firmie są na tej samej stronie, co można dostosować, mając krytyczny system przesyłania wiadomości.

Sprawdź: LinkedIn podstawowe błędy

Przeanalizuj, co poszło nie tak

Niezależnie od tego, czy było to coś, co mogłeś powstrzymać, zanim to się stało – na przykład skandal PR, taki jak ten, który ostatnio dotknął Auchan. Czy niespodziewana klęska żywiołowa, która zdarzyła się zniszczyć twoją własność fizyczną, zawsze bardzo ważne jest, aby dokonać oceny i odzwierciedlić. W ten sposób będziesz mógł postawić lepszych strażników, aby zapobiec powtórzeniu się najgorszych z tych katastrof. Jeśli nie zaangażujesz się w tę analizę, możesz ponownie sprawić trudności swojej firmie, co oznacza, że ​​jest to absolutnie niezbędny proces.

Przygotuj się na pierwszym miejscu

Chociaż spojrzenie z perspektywy czasu to piękna koncepcja (i taka, która może być gorzka do przełknięcia w przypadku rzeczywistej katastrofy, która już się wydarzyła), prawdą jest, że najlepszym sposobem reagowania na katastrofę jest upewnienie się, że faktycznie złagodziłeś jej skutki, to przede wszystkim. Oznacza to, że jeśli to czytasz, a katastrofa jeszcze się nie wydarzy, nadszedł czas, aby odpowiednio przyjrzeć się różnym aspektom Twojej firmy, aby sprawdzić, czy nie ma żadnych luk w zabezpieczeniach. Jeśli nie masz pewności, jakie one są, nie ma wstydu zatrudnić zewnętrznego konsultanta, który będzie w stanie pomóc Ci we wszystkim, czego możesz potrzebować.

ggooggllee

Ggooggllee - notoryczny użytkownik google.