Jak motywować pracowników

Jak motywować pracowników

Jeśli jesteś pracodawcą, wiesz, ile czasu poświęcasz na zatrudnianie i szkolenie nowych pracowników. Istnieją jednak proste sposoby na zwiększenie motywacji pracowników i poprawę ich utrzymania. W ten sposób nie stracisz czasu i pieniędzy na onboarding pracowników.

W jaki sposób możesz pomóc swoim pracownikom zachować większą motywację podczas pracy? Koniecznie przeczytaj nasz przewodnik dotyczący kilku wskazówek, które musisz znać, aby poprawić motywację pracowników w swoim miejscu pracy.

Jak motywować pracowników – skuteczne motywowanie pracowników do pracy

Istnieje wiele różnych sposobów na poprawę motywacji pracowników. Nasz przewodnik pomoże Ci znaleźć najlepsze sposoby motywowania pracowników w Twoim miejscu pracy.

Przekonasz się, że wdrożenie kilku prostych praktyk w celu poprawy motywacji może radykalnie poprawić samopoczucie i zachowanie pracowników podczas pracy.

Jak motywować pracowników – motywowanie pracowników do pracy

Słuchaj pragnień i potrzeb

Wielu menedżerów uważa, że ​​wie, co jest najlepsze dla ich miejsca pracy i każdego pracownika. Jednak jednym z najłatwiejszych sposobów na poprawę produktywności i zwiększenie motywacji jest słuchanie pragnień i potrzeb każdego pracownika. Każdy ma inne wartości w życiu, doskonałą motywacją jest odpowiedź na konkretnie te wartości.

Sposób, w jaki pracownik czuje się zmotywowany, nie będzie taki sam dla każdej osoby. Zapytanie pracowników za pomocą ankiety, spotkania jeden na jednego, a nawet przelotnie, może pomóc w ustaleniu najlepszych sposobów motywowania osób, które dla Ciebie pracują.

Upewnij się, że słuchasz, kiedy Twoi pracownicy mówią Ci, czego potrzebują. W ten sposób możesz zacząć ulepszać miejsce pracy dla wszystkich. 

Ustaw cele

Po wysłuchaniu tego, czego chcą i potrzebują Twoi pracownicy, czas zacząć wyznaczać sobie cele.

Być może zastanawiasz się , jak ważne jest wyznaczanie celów . Istnieje wiele korzyści, gdy wyznaczasz cele biznesowe i pomagasz poprawić motywację pracowników.

Jednym z najlepszych powodów do wyznaczania celów jest to, że pomaga to umieścić wszystkich na tej samej stronie. Przekonasz się, że łatwiej będzie Ci osiągnąć cele motywacyjne, gdy wszyscy będą wiedzieć, do czego dążą.

Uznanie pracownika

Czy wiesz, że 65% pracowników uważa, że ​​powodem, dla którego nie są zmotywowani, jest to, że nie są doceniani za swoje wysiłki? Uznanie pracowników może być bodźcem motywacyjnym i zwiększającym morale, który pomaga Twoim pracownikom każdego dnia.

Jakie są najlepsze sposoby na rozpoznanie swoich pracowników? Prosty e-mail z podziękowaniem za wszystko, co robią, może zajść daleko w miejscu pracy.

Innym świetnym sposobem na rozpoznanie swoich pracowników jest spotkanie. Poinformowanie całego zespołu, że pracownik wyszedł poza to, co najlepsze, to świetny sposób na okazanie uznania. Pomaga również pokazać drugiej drużynie, którą obserwujesz, i również ją rozpoznasz.

Zobacz też kryzys w biznesie.

Stwórz system nagród

Większość ludzi uwielbia wyzwania i jest nagradzana za zrobienie czegoś dobrego. Tworząc system nagród, możesz pomóc zmotywować swój zespół i zwiększyć jego produktywność.

W zależności od tego, co Twój zespół robi na co dzień, istnieje wiele różnych sposobów na zbudowanie systemu nagród. Na przykład, jeśli pracujesz w sprzedaży, możesz wyznaczyć sobie cel, a następnie nagrodzić swój zespół dużą nagrodą.

Systemy nagród mogą dotyczyć pojedynczej osoby lub całego zespołu. Tak czy inaczej, każdy powinien pracować wydajniej z myślą o nagrodzie.

Wdrażaj nową technologię

Technologia zawsze zmienia sposób, w jaki wykonujemy naszą pracę i może być niesamowitym motywatorem dla Twojego zespołu.

Czy myślałeś o różnych technikach ułatwiających pracę Twojemu zespołowi? Jeśli tak, to wdrożenie czegoś nowego może być dla pracownika ogromną motywacją.

Przekonasz się, że zorganizowanie sesji szkoleniowej i wprowadzenie nowej technologii to świetny sposób na zebranie wszystkich razem. Pomaga również zwiększyć wydajność pracy każdego pracownika, co może pomóc w zwiększeniu produktywności na wiele różnych sposobów.

Prowadź przykładem

Myśląc o innych sposobach motywowania swojego zespołu, powinieneś również zacząć od siebie. Czy pojawiasz się w pracy, czując się produktywnie i gotowy do załatwienia spraw? Jeśli nie, musisz ocenić własne motywy w pracy.

Tworząc motywujące środowisko pracy, przekonasz się, że każdy będzie gotowy do pracy, a nawet bardziej pozytywnie nastawiony.

Upewnij się, że dajesz przykład i pokazujesz swojemu zespołowi, jak wydajny możesz być. Nikt nie lubi szefa, który się obija lub siedzi za biurkiem przez cały dzień. Staraj się współpracować ze swoim zespołem, aby załatwić sprawy, kiedy tylko możesz.

Daj swojemu zespołowi wolność

Kiedy musisz kierować zespołem, możesz pomyśleć, że musisz mieć pełną kontrolę nad każdym projektem. Jednak nie zawsze jest to konieczne.

Zatrudniłeś swój zespół na podstawie ich umiejętności, więc pozwól im swobodnie wykonywać swoją pracę. Oczywiście każdy musi dotrzymywać terminów i realizować projekty na czas, ale możesz też być elastyczny.

Jednym z najlepszych sposobów na zapewnienie pracownikom wolności jest umożliwienie im pracy z domu, kiedy tylko jest to możliwe.

Praca zdalna jest w 2022 roku bardziej powszechna  niż kiedykolwiek wcześniej. Przekonasz się, że wielu pracowników może pracować wydajniej w domu niż w biurze.

Zachęcaj do pracy zespołowej

Z drugiej strony powinieneś również zachęcać swój zespół do wspólnej pracy. Współpraca i uczenie się nowych pomysłów od współpracowników może pomóc zwiększyć motywację.

Może się okazać, że dana osoba dobrze sobie radzi, gdy pracuje samodzielnie, ale gdy zostanie umieszczona w środowisku zespołowym, zaczyna się rozwijać. Zapytanie dookoła to dobry sposób, aby zobaczyć, kto lepiej pracuje w zespole niż solo.

W liczbach jest siła. Pozwalając zespołowi pracować razem, wymyślą nowe pomysły, a nawet pomogą się wzajemnie zmotywować.

ggooggllee

Ggooggllee - notoryczny użytkownik google.