Concierge – co to konsjerż

Concierge – co to konsjerż

Co to jest concierge

Wszystkie renomowane hotele, statki wycieczkowe, kasyna i kurorty mają serdecznego, szybko myślącego konsjerża. Często są rozpoznawani jako twarz placówki, w której pracują.

Wiedzą, jak znaleźć atrakcje i interesujące miejsca dla gości, a także mają listę nazwisk i numerów, które mogą ułatwić realizację wszelkich wyjątkowych i trudnych wniosków.

Konsjerż pomaga klientom w pełni wykorzystać ich pobyt w danym miejscu, pomagając im w rezerwacji pokazów, rezerwacji posiłków, a nawet zorganizowaniu transportu. Mogą również udzielić porady na temat rzeczy do zrobienia w okolicy, miejsc do jedzenia i najlepszego sposobu poruszania się. Można je znaleźć głównie w ładnych hotelach lub kurortach, ponieważ ich obsługa jest szczególnie pomocna dla osób podróżujących spoza miasta.

Konsjerż często pracuje dla hoteli.

Czym zajmuje się konsjerż?

Początki tego zawodu sięgają czasów średniowiecza. Szlachta francuska pozostawiła opiekę nad swoimi zamkami i gośćmi w kompetentnych rękach.

To, co robią współcześni concierge zależy w dużej mierze od rodzaju obiektu, w którym ich zatrudnia, ponieważ potrzeby klientów lub gości tych obiektów są różne. Tak więc obowiązki osób pracujących w hotelu różnią się nieco od tych, którzy pracują na statkach wycieczkowych, kasynach, kurortach, osobach prywatnych, korporacjach i tak dalej.

Istnieją jednak obowiązki i odpowiedzialność, które są wspólne dla wszystkich. Przede wszystkim uważna komunikacja.  konsjerż Konsjerże są często osobami, do których zwracają się goście i klienci, gdy mają obawy lub potrzeby, które chcą zaspokoić. Komunikacja może odbywać się osobiście, telefonicznie i online.

Innym powszechnym obowiązkiem concierge jest bycie źródłem informacji o tym, jak korzystać z usług oferowanych przez obiekt, a także tych, które znajdują się w jego otoczeniu. Oczekuje się, że dozorcy będą w stanie znać najlepsze możliwe trasy z jednego punktu do drugiego, czy to pieszo, taksówką, transportem publicznym, czy prywatnym pojazdem.

Ludzie zwracają się do konsjerża, aby znaleźć informacje o wydarzeniach, miejscach turystycznych, miejscach docelowych i innych rzeczach, które mogą ich zainteresować. ich pobytu.

Zdobycie limuzyny za godzinę? Dla dobrego konsjerża nie jest to żaden kłopot.

Oprócz bycia wiarygodnym źródłem informacji lokalnych, częścią pracy jest możliwość rezerwacji gości na różne wydarzenia, dokonywanie dla nich rezerwacji w zamierzonych miejscach lub znajdowanie i kupowanie biletów.

Zawód wymaga przede wszystkim doskonałych umiejętności obsługi klienta. Rozmowa z ludźmi i pomaganie im jest nieodłączną i nieodłączną cechą pracy. Osoby obiecujące w tym zawodzie są miłe i towarzyskie; ta cecha jest naturalna lub uprawiana przez osoby zainteresowane pracą w tej dziedzinie.

Opis stanowiska konsjerż

Na co dzień konsjerż dokonywał rezerwacji dla gości, kupował bilety na wydarzenia odbywające się w okolicy i udzielał turystom ważnych informacji na temat miejsc, które muszą zobaczyć, wycieczek, popularnych miejsc gastronomicznych, życia nocnego i popularnych programów. Mogą również otrzymać nietypowe prośby, które mogą wymagać pewnych badań. Pomocny może być również concierge ze względu na powiązania z innymi firmami w okolicy. Czasami concierge może zapewnić trudną rezerwację w restauracji lub na pokazie.

Concierge miałby wyjątkowe umiejętności obsługi klienta i musi być aktywnym słuchaczem. Pomogłoby im to określić najlepsze rekomendacje dla indywidualnych potrzeb klienta. Oprócz osobistego komunikowania się z klientami oczekuje się od nich również pomocy przez telefon.

kontakty a concierge
Concierge to osoba, która ma wiele kontaktów. To w nich tkwi skuteczność.

Jak wygląda miejsce pracy konsjerża

Concierge nie ogranicza się już do hoteli i kurortów. Pracują na statkach wycieczkowych, dla biur podróży, korporacji, placówek opieki społecznej, a nawet osób prywatnych.

Czasami pracują w zespołach kierowanych przez głównych concierge. Poszczególnym członkom zespołu przypisuje się różne aspekty pracy, dzięki czemu obciążenie pracą jest rozłożone i łatwiejsze do wykonania.

Niektóre firmy oferują usługi concierge osobom prywatnym i firmom. Oznacza to, że wejście do prywatnej praktyki, a następnie posiadanie własnej firmy, jest wyraźną możliwością.

Post Comment