Biuro podróży

wróć do Ofert

WAŻNE INFORMACJE

 • Wyprawa do Chin i Tybetu

  zapytaj o termin
  5 590 PLN + 1 690 USD

  Organizatorem wyprawy jest Logos Travel.

zamów wycenę

Wyprawa do Chin i Tybetu

autor: Maria Wyszomirska
15021812494764.jpeg

Trasa: Pekin - Xi’an - Czengdu - Leshan - Emei - Lhasa - Szanghaj

DZIEŃ 1
Zbiórka na lotnisku w Warszawie, przelot do Pekinu z przesiadką.

DZIEŃ 2
Przylot do Pekinu. Zwiedzanie Letniego Pałacu - znakomitego przykładu cesarskiego ogrodu z licznymi pawilonami wkomponowanymi w naturalną scenerię. Następnie wizyta w Centrum Medycyny Naturalnej - okazja do dowiedzenia się czegoś o alternatywnej, liczącej kilka tysięcy lat, metodzie leczenia, a także możliwość zaaplikowania sobie relaksującego masażu (niestety tylko stóp). Kolacja. Nocleg w Pekinie.


 

DZIEŃ 3
Śniadanie. Grobowce Cesarzy z Dynastii Ming - wizyta na terenie jednego z 13 grobowców. Wielki Mur Chiński, spacer po jednym z najlepiej zachowanych odcinków Muru. Po drodze regionalny przemysł - wizyta w zakładzie produkującym pokrywane emalią wyroby z miedzi (tzw. Cloisonne). Obiadokolacja. Nocleg.

 

DZIEŃ 4
Śniadanie. Od rana zwiedzanie Świątyni Nieba - symbolu miasta, miejsca dawnych modłów cesarza o pomyślne plony. Następnie Plac Tiananmen – panorama i architektura najważniejszego i największego placu „Państwa Środka”, Zakazane Miasto - zwiedzanie zimowego Pałacu Cesarskiego, w którym siedzibę swoją miało 24 cesarzy z dynastii Ming i Qing. Po wczesnej obiadokolacji transfer na dworzec kolejowy i przejazd pociągiem do Xi’an.

 


DZIEŃ 5
Przyjazd do dawnej stolicy Chin - Xi’an, transfer do hotelu na śniadanie. Od rana zwiedzanie historycznych murów miejskich. Następnie przejazd do słynnego muzeum z tysiącami terakotowych żołnierzy, stojących na straży cesarza Qin Shi Huangdi – Muzeum Armii Terakotowej. Wizyta w fabryce produkującej wyroby z nefrytu. Wielki Meczet - druga, co do wielkości świątynia muzułmańskiej mniejszości narodowej w Chinach. Dzielnica muzułmańska - centrum życia społeczności muzułmańskiej w Xi’an. Spacer po ulicy, pełnej sklepów z tradycyjnymi chińskimi wyrobami. Kolacja - lokalna specjalność: chińskie pierożki. Po kolacji niezwykle barwne widowisko folklorystyczne przedstawiające tańce i muzykę z czasów dynastii Tang. Nocleg w Xi’an.

 


DZIEŃ 6
Po śniadaniu zwiedzanie symbolu Xi’an - Wielkiej Pagody Dzikiej Gęsi oraz wizyta w Muzeum Historycznym - jednym z najciekawszych i najbogatszych w eksponaty muzeów w Chinach. Po kolacji transfer na dworzec kolejowy i przejazd pociągiem do Chengdu.


DZIEŃ 7
Przyjazd do Chengdu. Po wczesnym lunchu przejazd autokarem do Leshan. Krótki rejs łodzią po rzece Min: Wielki Budda - monumentalny posąg wyrzeźbiony w skale - największy na świecie kamienny wizerunek Buddy, budowane przez 90 lat dzieło genialnego (lub też szalonego) mnicha. Przejazd autokarem do leżącej u stóp jednej z czterech świętych gór buddyjskich miejscowości Emei. Wizyta na lokalnym bazarze. Obiadokolacja. Nocleg.


DZIEŃ 8
Śniadanie. Wjazd kolejką linową na Świętą Górę Emei (ważny cel pielgrzymek buddyjskich) do Świątyni Wanian - najstarszego klasztoru na zboczach góry Emei, zwiedzanie klasztoru. Obiad w klasycznym, buddyjskim stylu. Wędrówka do wybudowanego na skale Pawilonu Nieskazitelnego Dźwięku. Następnie powrót autokarem do Chengdu. Zakwaterowanie w hotelu, nocleg.

 


DZIEŃ 9
Wczesne śniadanie, transfer na lotnisko. Przelot do Lhasy. Przejazd do hotelu. Plac i ulica Barhokr - krótki spacer, czas na aklimatyzację. Obiadokolacja. Nocleg.


DZIEŃ 10
Śniadanie. Norbulinka - letnia rezydencja dalajlamów; Świątynia Jokhang - najświętsze miejsce Tybetu, cel pielgrzymek tysięcy mnichów. Obiadokolacja. Nocleg.


DZIEŃ 11
Śniadanie. Pałac Potala - zimowa rezydencja dalajlamów; budowla uznana za architektoniczny cud świata, Klasztor Sera - wizyta w pochodzącym z XV w. klasztorze lamaistycznym, możliwość przypatrzenia się tradycyjnej debacie mnichów. Obiadokolacja, nocleg.

 


DZIEŃ 12
Śniadanie. Drepung - jeden z największych klasztorów na świecie, obserwacja życia codziennego - wizyta u tradycyjnej rodziny tybetańskiej. Dla chętnych fakultatywnie wyjazd nad jezioro Yamdrok – jedno z czterech świętych jezior tybetańskich (około 50 USD). Obiadokolacja - wieczór folklorystyczny: tradycyjne tybetańskie potrawy, regionalne tańce i śpiewy. Nocleg.


DZIEŃ 13
Śniadanie. Transfer na lotnisko i przelot do Chengdu. Przejazd do Instytutu Hodowli Pandy Wielkiej – możliwość obejrzenia narodowego skarbu Chin. Następnie zwiedzanie położonej w parku świątyni buddyjskiej Wenshuyuan, wizyta w tradycyjnej syczuańskiej herbaciarni, okazja do relaksu i czas na zastanowienie się nad problemem wiecznego pospiechu w naszym życiu. Obiadokolacja w słynnym syczuańskim stylu. Nocleg.

 


DZIEŃ 14
Po śniadaniu transfer na lotnisko, przelot do Szanghaju. Przylot. Następnie zwiedzanie miasta: Bund (nabrzeże) - symbol Szanghaju, pozostałość dawnej Dzielnicy Międzynarodowej, Perła Orientu - najwyższa w Azji wieża TV. Kolacja. Nocleg w Szanghaju.


DZIEŃ 15
Po śniadaniu zwiedzanie tradycyjnego ogrodu arystokracji chińskiej - Yuyuan, Starego Miasta - pozostałości cesarskich Chin, wizyta w najbardziej znanej w Szanghaju herbaciarni Huxingting. Następnie przejazd do Muzeum Rozwoju i Urbanizacji Miasta Szanghaj. Kolacja. Dla chętnych spacer słynną reprezentacyjną i handlową ulicą Nankińską, oświetloną blaskiem neonów. Nocleg w Szanghaju.

DZIEŃ 16
Śniadanie. Transfer na lotnisko. Powrót do kraju. Lądowanie na lotnisku w Warszawie późnym wieczorem.

CENA: od 5 590 PLN + 1 690 USD

PAKIET ZAWIERA

 • przelot na trasie Warszawa - Pekin, Szanghaj - Warszawa
 • przeloty wewnętrzne na trasach Chengdu - Lhasa, Lhasa - Chengdu - Szanghaj
 • przejazdy nocnymi pociągami na trasach: Pekin - Xi’an, Xi’an - Chengdu (przedziały sypialne 4-os.)
 • zakwaterowanie w hotelach 3***, pokoje 2-osobowe z łazienkami, 2 noclegi w pociągach (miejsca sypialne w przedziale 4-osobowym)
 • śniadania i obiadokolacje
 • transport klimatyzowanym autokarem lub busem
 • wizę chińską
 • opiekę pilota-przewodnika
 • ubezpieczenie EUROPA (KL 30 000 EUR i NNW 3 000 EUR)


PAKIET NIE ZAWIERA

 • biletów wstępu 330 USD
 • zwyczajowych napiwków 70 USD
 • dopłaty do pokoju 1-osobowego 460 USD