Biuro podróży

wróć do Ofert

WAŻNE INFORMACJE

  • Weekend w Rydze

    Pobyt w hotelu Pullman Riga Old Town 5*
    Cena od 200 EUR/noc.
    Pokój Superior dla 2 osób ze śniadaniem


zamów wycenę

Weekend w Rydze

14761967581939.jpg

Nadbałtycką stolicę Łotwy wyróżnia zabytkowa starówka z najpiękniejszymi w Europie secesyjnymi kamienicami. Ich niezliczone wieże i iglice dumnie górują nad miastem.

Wyjątkową architekturę Ryga zawdzięcza swojej ponad 800-letniej historii, w której pojawiały się ślady wszystkich otaczających ją krajów. Z tego powodu nazywa się ją żywą ilustracją historii Europy i w pełni zasłużenie, znalazła się w 1997 roku na liście Światowego Dziedzictwa Kulturowego UNESCO.

Przez wszystkie wieki, Ryga pozostawała nowoczesnym miastem, podążającym za współczesnymi trendami architektonicznymi, jednocześnie zachowując swój unikalny charakter.

Dzięki bezpośrednim połączeniom lotniczym z Warszawy – lot trwa jedynie 1,5h - Ryga stanowi idealną destynację na weekendową wycieczkę w jesiennej aurze lub zimą, kiedy to poczuć można atmosferę świąt na jednym z jarmarków bożonarodzeniowych.

 

Hotel PULLMAN RIGA OLD TOWN 5*

Komfortowy hotel Pullman Riga Old Town znajduje się w zabytkowym XVIII-wiecznym budynku, który dzięki licznym udogodnieniom, nabył ultranowoczesnego charakteru. Położenie w samym centrum zabytkowej dzielnicy oraz stylowy wystrój wnętrz, sprawiają, że obiekt ten to najlepszy wybór na wypoczynek w Rydze.

Nowoczesne i przestronne pokoje posiadają widok na park lub atrium, a ich wyposażenie obejmuje telewizor LED Smart TV, sejf oraz biurko. Do dyspozycji są takie udogodnienia jak prysznic ze strumieniem deszczowym, wanna, zestaw do parzenia kawy i herbaty, minibar, zestaw luksusowych kosmetyków marki C.O. Bigelow, a także bezpłatne WiFi oraz codziennie uzupełniana, bezpłatna woda mineralna.

Hotelowa restauracja EQUUS w porze lunchu i kolacji serwuje dania a’la carte, natomiast w barze Tapastry można spróbować hiszpańskich tapas i innych przekąsek. W trakcie śniadania serwowane są świeże produkty sezonowe, a dania przygotowywane są w ramach live cooking. Czymś, co wyróżnia ofertę hotelu spośród innych jest herbaciarnia Tea Deli, w której organizowane są ceremonie picia różnorodnych gatunków herbaty, a także Vinoteca Pullman zapewniająca szeroki wybór win z całego świata.

Centrum spa i fitness Pullman Fit&Spa Lounge oferuje masaże i zabiegi kosmetyczne. Podczas relaksu w basenie i saunie lub ćwicząc na całodobowej siłowni, Goście mogą podziwiać malownicze widoki na park Bastejkalns. Wstęp do tej strefy jest bezpłatny dla wszystkich Gości zatrzymujących się w hotelu. Podczas weekendów, w strefie rozrywkowej Pullman Junction organizowane są imprezy z DJ-em.

 

 

Atrakcje turystyczne Rygi

 

Zamek w Rydze

Zamek ryski to budowla, której konstrukcję ukończono w roku 1353. Wtedy służył jako siedziba zakonu w Inflantach. W późniejszych wiekach, liczne przebudowy przeobraziły go w okazały, klasycystyczny pałac. Obecnie w Zamku urzęduje prezydent Łotwy, ale bez większych trudności można obejrzeć go z bliska – a nawet od środka. W murach zamku mieszczą się muzea: Sztuki Obcej, Literatury i Historii Sztuki oraz Muzeum Historyczne Łotwy.

Protestancka katedra w Rydze

Katedra w Rydze stanowi największy budynek sakralny krajów nadbałtyckich. Wieża katedry w Rydze ma 90 metrów wysokości. Atrakcją samą w sobie są znajdujące się wewnątrz organy, które powstały pod koniec XIX wieku. 6768 piszczałek to moc dźwięku na długo pozostająca w pamięci.

Kościół św. Piotra

Kościół św. Piotra to obiekt trudny do przeoczenia – jest to jeden z największych budynków, jakimi szczyci się Stare Miasto w Rydze. Kościół mocno ucierpiał podczas II Wojny Światowej, po której resztki dawnej drewnianej wieży kościoła zastąpiono nową, stalową. Warto wybrać się na taras widokowy, który znajduje się na samym szczycie.

Trzej Bracia – średniowieczne domy

Mieszkańcy Rygi „Braćmi” nazywają trzy średniowieczne domy usytuowane przy ulicy Maza Pils. Mimo że zbudowano je na przestrzeni dwóch wieków, a każdy z Trzech Braci w Rydze nosi znamiona innej epoki, wszystkie razem stanowią spójną atrakcję dla odwiedzających Rygę.

Most zakochanych

Ryga, podobnie jak większość europejskich stolic, posiada swój most zakochanych. Zakochani, podczas wycieczek wybierają się nad rzekę Dźwinę, aby na przęsłach mostu zawiesić kłódki. Kluczyki, zgodnie ze zwyczajem, wrzucają do rzeki. Podobno gwarantuje to trwałość związku.

Muzeum motoryzacji

Muzeum motoryzacji wyróżnia się tematyką wśród atrakcji Rygi. W swoich zbiorach posiada m.in. kolekcję mercedesów z lat 30. XX wieku czy Rolls Royce’a, który niegdyś należał do Leonida Breżniewa.