Biuro podróży

wróć do Ofert

WAŻNE INFORMACJE

  • Weekend w Berlinie

    Pobyt w hotelu Adlon Kempinski Berlin 5*
    Cena od 550 EUR/noc.
    Pokój Deluxe dla 2 osób ze śniadaniem

zamów wycenę

Weekend w Berlinie

14761958272640.jpeg

BERLIN – stolica z bogatą wyobraźnią

Każda pora roku – również jesień i zima - są odpowiednie na wizytę w Berlinie. Trzeba jedynie zabrać ze sobą odpowiednie ubranie lub zakupić je na miejscu. Mimo burzliwej historii, a może i dzięki niej, stolica Niemiec ma do zaoferowania wiele atrakcji historycznych oraz bogate zaplecze rozrywek kulturalnych.

Odkrywanie Berlina najlepiej rozpocząć w samym sercu miasta, przy Bramie Brandenburskiej, gdzie ponad 25 lat temu przebiegał mur dzielący miasto na dwa różne światy.

Do Berlina można dotrzeć z Polski dzięki bezpośrednim połączeniom lotniczym lub dogodnej trasie dojazdu samochodem.

Hotel Adlon Kempinski Berlin 5*

Najbardziej prestiżowy adres w Berlinie. Znajduje się w bezpośrednim sąsiedztwie Bramy Brandenburskiej . Mury tego hotelu miały zaszczyt gościć między innymi takie osobistości i sławy jak: Albert Einstein, Królowa Brytyjska czy Michael Jackson.

Luksusowy hotel został zbombardowany w czasie II Wojny Światowej i całkowicie odtworzony w 1997 roku. Atmosfera miejsca znakomicie oddaje charakter dawnej Europy. Wnętrza zdobi wiele efektownych elementów, takich jak fortepian i nostalgiczna fontanna w holu głównym, a także mahoniowe i marmurowe wykończenia całości.

Spośród trzech znakomitych restauracji w hotelu Adlon Kempinski, na największą uwagę zasługuje Lorenz Adlon Esszimmer, odznaczona dwoma gwiazdkami Michelin. Restauracja specjalizuje się w nowoczesnych wersjach dań kuchni europejskiej. Z kolei dwie pozostałe – efektowna Sra Bua i skromniejsza Restaurant Quarré – podają odpowiednio dania kuchni azjatyckiej i niedzielne brunche oraz lunche biznesowe. Codzienna, popołudniowa herbatka podawana jest w lobby, a najważniejszy posiłek dnia – śniadanie – zawiera szampana i kawior. 

Przestronne pokoje zaprojektowane przez London’s Ezra Attia Associates oraz Sweden’s AB Living Designs, charakteryzują się wyrafinowanym wystrojem. Wyposażone są w zabytkowe meble z ekstrawaganckimi motywami. Ponadto, w pokojach znajdują się łazienki wyłożone marmurem. Do dyspozycji Gości jest także WiFi oraz nowoczesny system multimedialny. Z okien niektórych pokoi roztacza się widok na Bramę Brandenburską, a z pozostałych na cichą i bardziej kameralną stronę miasta.

Zaplecze sportowe i rekreacyjne hotelu obejmuje: spa zaprojektowane przez Annę Marię Jagdfeld, klasyczny kryty basen oraz siłownię o powierzchni 800 m². Na miejscu w hotelu znajduje się też pasaż handlowy.

Główne atrakcje Berlina

Rejs widokowy po Sprewie 
Kiedy nadarza się okazja, warto zobaczyć odwiedzane miasto od strony wody. W Berlinie jest podobno równie dużo kanałów co w Wenecji, a z poziomu rzeki pięknie widać Reichstag ze szklaną kopułą, Katedrę oraz Wyspę Muzeów z zabytkowymi budowlami z XIX wieku. Najbardziej optymalna, godzinna trasa rejsu, obejmuje główne atrakcje miasta. Statek wyrusza z przystani co pół godziny.

Szklana kopuła Reichstagu

Szklaną kopułę na budynku parlamentu można zwiedzać od 1999 roku. Jej parametry są imponujące – ma przekrój 38 metrów, wysokość 23,5 metra i wagę ponad 800 ton. Wejście trzeba zaplanować kilka dni wcześniej. Dla zwiedzających przygotowano zestawy słuchawkowe, dzięki którym można poznać, nawet w języku polskim, wiele ciekawostek o samej kopule, budynku i niemieckiej demokracji. 

Wyspa Muzeów z Muzeum Pergamońskim

Położone na Wyspie Muzeów Muzeum Pergamońskie to prawdopodobnie jedna z najważniejszych atrakcji Berlina. Umieszczono tam najważniejsze eksponaty pochodzące z wykopalisk m.in. zdobione fryzem płyty ołtarza w Pergamonie. Obecnie mieszczą się tam trzy muzea: Zbiory Sztuki Antycznej gromadzące świadectwa architektury hellenistycznej i rzymskiej, Muzeum Przedniej Azji oraz Muzeum Sztuki Islamskiej. Muzeum zawdzięcza światową sławę imponującej rekonstrukcji kompleksu archeologicznego, w skład którego wchodzą: Ołtarz Pergamoński, Brama targowa z Miletu, Babilońska brama Isztar otwierająca tzw. drogę procesyjną oraz fasada pałacu Mszatta. Od 2013 r. prowadzona jest stopniowa renowacja obiektu.