Biuro podróży

wróć do Ofert

WAŻNE INFORMACJE

 • Skandynawia rodzinnie

  Czas trwania: 11 dni
  od 5 290 PLN/os. (przy rezerwacji dla 2 osób)

  - wyprawa własnym samochodem
  - realizacja na indywidualne zamówienie

zamów wycenę

Skandynawia rodzinnie - wyprawa własnym samochodem

14972456853938.jpeg

Dania i Norwegia

Program wiodący do Norwegii przez Danię jest najlepszą propozycją dla osób mieszkających w zachodniej części Polski, natomiast dobór atrakcji sprawa, że jest to idealna propozycją dla rodzin podróżujących z dziećmi.

Indywidualna samochodowa wycieczka objazdowa z rejsem promem.

Program wyjazdu:

Dzień 1

Przejazd przez Niemcy w okolice duńskiego Kolding. Zakwaterowanie w hotelu i nocleg.

Dzień 2

Po drodze, do położonego na północnym cyplu Danii Hirtshals, warto podjechać do Billund, gdzie znajduje się słynny Legoland. Zakwaterowanie i nocleg w hotelu w okolicach Hirtshals.

Dzień 3

W godzinach porannych zaokrętowanie na statek Fjordline i rejs do Norweskiego Langesund. Przejazd do Oslo i czas na zwiedzanie miasta. Zakwaterowanie, obiadokolacja i nocleg w hotelu w centrum Oslo.

Dzień 4

Przed południem kontynuacja zwiedzania Oslo, a po południu przejazd do Flå, znanego z Parku Niedźwiedzi, gdzie oprócz wielu niedźwiedzi brunatnych można zobaczyć również inne zwierzęta zamieszkujące lasy Norwegii. Zakwaterowanie, obiadokolacja i nocleg w hotelu we Flå.

Dzień 5

Przejazd do Øystese, a po drodze możliwość zwiedzenia kościółka słupowego w Borgund, wjazdu na platformę widokową Stegastein, z której rozpościera się wspaniały widok na Aurlandsfjord lub przejażdżki słynną koleją Flåmsbana. Zakwaterowanie, obiadokolacja i nocleg w hotelu we Øystese.

Dzień 6

Tego dnia warto wybrać się na całodzienną wycieczkę do hanzeatyckiego Bergen, a po drodze zatrzymać się przy niezwykłym wodospadzie Steindalsfossen, gdzie można przejść za ścianą spadającej wody. Obiadokolacja i nocleg w hotelu we Øystese.

Dzień 7

Całodzienna wycieczka szybkim katamaranem po wodach Hardangerfjordu - drugiego co do wielkości fiordu Norwegii. Podczas przerwy w rejsie możliwość wycieczki autokarem (350 NOK / 280 NOK dzieci do lat 16) nad majestatyczny wodospad Vøringsfossen oraz możliwość zwiedzenia Hardangervidda Natursenter, gdzie m. in. wyświetlany jest doskonały, panoramiczny film przedstawiający płaskowyż, jego faunę, florę i krajobrazy, z lotu ptaka. Obiadokolacja i nocleg w hotelu we Øystese.

Dzień 8

Przejazd do Stavanger. Po drodze warto zatrzymać się przy wodospadzie Låtefossen, najsłynniejszym wodospadzie Norwegii, gdzie woda spada dwiema bliźniaczymi gardzielami. W dalszej części podróży warto zatrzymać się w Avaldsnes na przedmieściach Haugesund, żeby zwiedzić zrekonstruowaną osadę Wikingów. Wieczorem czas na spacer po urokliwych zaułkach Stavanger. Zakwaterowanie w hotelu w centrum Stavanger, obiadokolacja i nocleg.

Dzień 9

Przeprawa promem do Tau, a następnie przejazd pod Preikestolen, słynną półkę skalną, wznoszącą się ponad 600 metrów pionowo nad wodami fiordu. Wspinaczka na szczyt trwa ok. 2 godzin. Długość trasy to blisko 4 km, a do pokonania jest ok. 340 metrów różnicy poziomów. Po wspinaczce przejazd do Risavika do terminalu statku Fjordline. Wieczorem zaokrętowanie na statku, obiadokolacja i rejs do Hirtshals.

Dzień 10

Przejazd z Hirtshals do Kopenhagi, po drodze możliwość zwiedzenia stolicy Danii. Wieczorem zakwaterowanie, obiadokolacja i nocleg w hotelu na przedmieściach Kopenhagi.

Dzień 11

Przejazd do Polski.

Cena za osobę w pokoju dwuosobowym

przy 2 uczestnikach

5 290,00 zł

przy 3 uczestnikach

4 990,00 zł

przy 4 uczestnikach

4 890,00 zł

przy 5 uczestnikach

4 790,00 zł

zniżka dla dziecka do lat 12 na dostawce

-2 000,00 zł

zniżka dla osoby dorosłej na dostawce

-1 200,00 zł

dopłata do pokoju jednoosobowego

2 250,00 zł

Świadczenia zawarte w cenie:

 • 6 noclegów ze śniadaniem i obiadokolacją w hotelach 4* w Norwegii 
 • 3 noclegi ze śniadaniem w hotelach 3-4* w Danii
 • 1 nocleg z obiadokolacją na statku w kabinie wewnętrznej
 • rejsy statkiem Fjordline Hirtshals-Langesund i Stavanger-Hirtshals, w tym przewóz samochodu (o wymiarach do 2m wysokości i 5m długości)
 • rejs katamaranem Norheimsund-Eidfjord-Norheimsund
 • ubezpieczenie KL, NNW i bagażu

 

Świadczenia nie zawarte w cenie:

 • posiłki nie wymienione w „zawarte w cenie”
 • napoje do posiłków
 • napiwki i wydatki natury osobistej
 • korzystanie z minibarów, Pay-TV i telefonu w hotelach