Biuro podróży

wróć do Ofert

WAŻNE INFORMACJE

 • Peru - Skarb Inków

  od 1350 USD/os. (przy rezerwacji dla min. 2 osób)

  Cena nie zawiera przelotów.

zamów wycenę

Peru - Skarb Inków

14944099639888.jpeg

Podróż do Peru to niebywała okazja do odwiedzenia fascynującej krainy, gdzie kompleksy archeologiczne ze zdumiewającymi budowlami Inków, przeplatają się z górskimi szczytami Andów, kolonialnymi miastami i oryginalnymi doświadczeniami lokalnej kuchni.  


Program wyjazdu

Dzień 1 - Lima

Po przylocie do Limy powitanie na lotnisku i transfer do hotelu. Stolica Peru to metropolia licząca ponad 10 milionów mieszkańców. Na każdym kroku w Limie, można napotkać ślady historii tego niezwykłego kraju. Zostało ono założone w 1535 roku przez Francisco Pizarro, hiszpańskiego konkwistadora, w celu stworzenia odpowiednich warunków stacjonowania przed dalszymi podbojami Imperium Inków. Na przestrzeni wieków, Lima przetrwała liczne trzęsienia Ziemi, które trwale wpłynęły na losy miasta i jego mieszkańców. Obecnie, stanowi bardzo nowoczesne miasto, przechodzi niezliczone korzystne przemiany i oferuje wiele atrakcji na kilkudniowe zwiedzanie. Zakwaterowanie i wypoczynek w hotelu Novotel w Limie.

Dzień 2 – Lima

Po śniadaniu w hotelu, rozpoczęcie odkrywania uroków Starego Miasta w Limie, wpisanego na listę obiektów dziedzictwa kulturowego UNESCO, wypełnionego fascynującymi, historycznymi budowlami. Zwiedzanie z przewodnikiem anglojęzycznym dzielnicy kolonialnej z Rynkiem Głównym otoczonym architektura z XVI-XVII w., z czasów władania Hiszpanii. Na szczególną uwagę zasługuje Katedra Św. Jana Apostoła i Ewangelisty , której budowę rozpoczęto w XVI w., a ukończono po 80 latach w XVIII w. Następnie, wizyta w Casa Aliaga, kolonialnej posiadłości, która w 1535 roku, została przekazana przez Francisco Pizzaro, jednemu z kapitanów jego statków – Jeronimo de Aliaga. Dom ten jest jedynym, który wciąż należy do jego potomków, mimo upływu kolejnych wieków. W godzinach popołudniowych zwiedzanie Muzeum Larco, zawierającego imponujące eksponatów sztuki prekolumbijskiej. Na szczególną uwagę zasługuje fakt, że budynek Muzeum powstał na jednej z prekolumbijskich piramid z VII wieku. Na zakończenie dnia, spacer po Parque del Amor – Parku Miłości w dzielnicy Miraflores, położonej na klifach nad brzegiem Oceanu. Zakwaterowanie i wypoczynek w hotelu Novotel w Limie.

Dzień 3 - Lima – Cuzco – Święta Dolina Inków

Poranne śniadanie w hotelu, transfer na lotnisko w Limie i przelot lokalny. Po przylocie do Cuzco transfer do Świętej Doliny Inków. Wolne popołudnie na relaks w luksusowym hotelu w Miraflores - Casa Andina Private Collection.

Dzień 4 - Święta Dolina Inków

Śniadanie w hotelu, a następnie przejazd do Pisac - miasteczka, którego usytuowanie i kształt przypominają kuropatwę, znanego przede wszystkim z targu rękodzielniczego pośród kolonialnych budowli oraz z najbardziej imponującego kompleksu rolniczego w całym kraju – pól uprawnych rozmieszczonych na tarasach na zboczach doliny. Na targu rękodzieła, codziennie można kupić produkty od lokalnych twórców. Około południa lunch w restauracji, a następnie przejazd do Ollantaytambo, stanowiącego doskonały przykład miejskiego zagospodarowania przestrzennego z czasów Inków, których potomkowie nadal żyją zgodnie z dawnymi zwyczajami i tradycjami. Na tym terenie znajduje się Forteca Ollantaytambo, ogromny kompleks archeologiczny, który wbrew temu nazewnictwu, stanowił „tambo“ czyli zajazd dla osób podróżujących na długich dystansach. Nocleg w luksusowym hotelu w Miraflores - Casa Andina Private Collection.

Dzień 5 -  Święta Dolina Inków – Machu Picchu

Po śniadaniu, wycieczka do Machu Picchu rozpocznie się od przejazdu pociągiem do Aguas Calientes, trwającej około 4 godziny. Ta miejscowość, uważa się za "Machu Picchu Pueblo" i jest ostatnim przystankiem przed wjazdem na teren pozostałości najważniejszego kompleksu archeologicznego w Peru. W Aguas Calientes znajduje się stacja kolejowa, targ rękodzieła i restauracje. Po krótkim transferze autokarem dociera się do Machu Picchu, wybitnego dzieła architektonicznego i inżynierskiego, które niegdyś służylo m.in. jako sanktuarium i miejsce wyciszenia dla legendarnego, najbardziej załużonego władcy Inków – Pachacuteca. Machu Picchu, oznaczające „Starą Górę“, zostało wpisane na listę Światowego Dziedzictwa UNESCO, a także uznano je za jeden z Nowych Siedmiu Cudów Świata. Po zakończeniu zwiedzania, transfer autokarem do Aguas Calientes oraz lunch w znanej „Cafe Inkaterra“. Czas wolny na relaks. Nocleg w Aguas Calientes w komfortowym hotelu Casa Andina Private El Mapi.

 

Dzień 6 - Machu Picchu – Cuzco

Po śniadaniu w hotelu, powrót do Machu Picchu i zwiedzanie atrakcji cytadeli. Wizyta przy Intipunku – Bramie Słońca będącej ostatnim miejsce przed wejściem na teren Machu Picchu na trasie z Ollantaytambo. Spoglądając z najważniejszych budowli cytadeli, można każdego dnia zobaczyć słońce wschodzące właśnie przez tą bramę. Dodatkowo (w zależności od dostepności biletów wstępu), istnieje możliwość wejścia na Wayna Picchu czyli na „Młodą Górę“ obok Machu Picchu. Wejście na nią zajmuje około godziny, a główną atrakcją na szyczcie jest Świątynia Księżyca – kompleks podziemnych konstrukcji zaprojektowanych pod kątem użytowania przez ówczesne elity. Punktem kulminacyjnym zwiedzania jest Most Inkaski – niesamowita budowla z kamieni umożliwiająca wejście do cytadeli. W godzinach popołudniowych powrót na stację kolejową w Aguas Calientes i przejazd pociągiem do Cuzco. Nocleg w hotelu w Cuzco - Casa Andina Private Collection.

Dzień 7 – Cuzco

Śniadanie w hotelu, a następnie zwiedzanie Coricancha, zwanego „Świątynią Słońca“ lub „Złotą Świątynią“, wybudowaną przez władcę Pachacuti Inca Yupanqui i uważaną za najważniejszą świątynię Imperium Inków. Według miejscowych legend, w latach największej świetności imperium, świątynia ta była w całości pokryta złotem. Po dotarciu na te ziemie Hiszpanów, stała się podstawą do skonstruowania Klasztoru Św. Dominika, górującego nad okolicą po dzisiejszy dzień. Następnie, wizyta w Katedrze przy Plaza de Armas. Interesujący proces jej budowy rozpoczął się w 1560 roku, a zakończył w 1654. Kolejnym miejscem odwiedzanym na tej trasie jest ogromna kamienna budowla Sacsayhuaman – wpisana wraz z miastem Cuzco na listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Jest to jeden z największych obiektów architektury inkaskiej, którego przeznaczenie nie jest do końca wyjaśnione. Prawdopodobnie służyła jako miejsce kultu religijnego lub twierdza w XVI wieku. Współcześnie, co roku w dniu 24 czerwca, na jej terenie, grupy rekonstrukcyjne organizują obchody najważniejszego wydarzenia w kalendarzu Inków - Święta Słońca czyli Inti Raymi. Dalsze zwiedzanie kompleksu archeologicznego Quengo, a także z Czerwonej Fortecy Puka Pucara zlokalizowanej 7 km od Cuzco.  Powrót do hotelu w Cuzco - Casa Andina Private Collection.

Dzień 8
Po śniadaniu w hotelu transfer na lotnisko w Cuzco w asyście przewodnika.

Pakiet zawiera:

 • Transfery z przewodnikiem w j. angielskim
 • 2 noclegi w hotelu Novotel (pokój standard)
 • 2 noclegi w hotelu Casa Andina Private Collection w Miraflores (pokój standard)
 • 1 nocleg w hotelu Casa Andina Private El Mapi w Aguas Calientes (pokój standard)
 • 2 noclegi w hotelu Casa Andina Private Collection w Cuzco (pokój standard)
 • Śniadania w wymienionych hotelach
 • Posiłki wymienione w programie
 • Całodziennie zwiedzanie Limy z przewodnikiem w j. angielskim
 • Wycieczka całodniowa w Świętej Dolinie Inków z przewodnikiem w j. angielskim
 • Całodniowa wycieczka do Machu Picchu z przewodnikiem w j. angielskim
 • Wycieczka do obiektów w okolicy Cuzco wg programu
 • Bilety wstępu do obiektów wymienionych w programie
 • Przejazd pociągiem do i z Machu Pichu
 • Ubezpieczenie podstawowe

Pakiet nie zawiera:

 • Przelotów międzynarodowych
 • Przelotów lokalnych w Peru
 • Posiłków innych, niż wymienione w programie
 • Wydatków natury osobistej
 • Napiwków i opłat portierskich w hotelu
 • Ewentualnych wiz
 • Ubezpieczenia od kosztów rezygnacji – dodatkowo płatne