Biuro podróży

wróć do Ofert

WAŻNE INFORMACJE

  • Hotel CANOPY by Hilton 4*

    zapytaj o termin
    od 350 EUR/noc

zamów wycenę

Nowoczesność w islandzkim wydaniu

14840463539177.jpeg

Islandzka aura, artystyczny czar, zaskakująca kuchnia i wulkaniczne krajobrazy sprawiają, że pierwszy hotel butikowej marki hoteli CANOPY by Hilton zlokalizowany w Reykjaviku to przysłowiowy strzał w dziesiątkę.

Nowoczesny obiekt CANOPY by Hilton znajduje się w centralnej części miasta, znanej dzięki książce i filmowi dzielnicy 101 Reykjavik. Hotel składa się z 6 połączonych ze sobą domów przy ulicy Hverfisgata. Nieopodal przebiega główna ulica handlowa Laugavegur. Tylko kilka kroków jest stąd do sali koncertowej Harpa, a także do centrum kongresowego, Starej Przystani, a także najwyższego obiektu w mieście – kościoła Hallgrimskirkja.

Północne wpływy estetyczne lokalnych twórców i artystów oraz wykorzystanie naturalnych materiałów tworzą spójną i imponującą przestrzeń tego designerskiego hotelu. Goście odwiedzający CANOPY mogą skosztować miejscowej, wybornej czekolady Omnom, spróbować wody naturalnie filtrowanej przy pomocy lawy wulkanicznej czy też zrelaksować się w kąciku poetyckim – stworzonym właśnie w celu wypoczywania przy dziełach literackich. Najbardziej niestandardowym dodatkiem do pobytu w hotelu jest biblioteka z kolekcją płyt winylowych, których goście mogą słuchać w zaciszu swoich pokoi.

Kulinarną wizytówkę CANOPY w Reykjaviku stanowi restauracja The Geiri Smart. Lead Chef Jóhannes Steinn Jóhannesson oraz Sous Chef Bjarni Siguroli Jakobsson przedstawiają swoją własną wersję regionalnych przysmaków, korzystając przy tym ze świeżych ryb i organicznych warzyw. Każdego ranka, goście mogą wybrać dowolną formę śniadania: szykowny bufet śniadaniowy w lobby lub zestaw śniadaniowy Canopy Breakfast Bag dostarczany bezpośrednio do pokoju. Z kolei wieczorami, na terenie obiektu odbywają się degustacje wina i piwa. W hotelu znajduje się także kameralna kawiarnia, ogród i delikatesy.

Każdy ze 112 pokoi i suite został urządzony szykownie z akcentami nawiązującymi do miejscowej kultury i otoczenia. W kolorystyce wnętrz przeważają błękity oceanu oraz szarości wulkanicznych skał, które doskonale oddają nastrój panujący w Reykjaviku. W pokojach nie brakuje zabawnych dodatków i niespodzianek, a każdy z nich został dodatkowo wyposażony w ekspres do kawy Nespresso, 48-calowy telewizor 48 oraz Reykjavik Music Box z islandzkimi kołysankami do snu. Dodatkowo, w całym obiekcie istnieje możliwość korzystania z bezpłatnego W-Fi.

Na terenie CANOPY znajduje się 24h fitness center, a także sala wielofunkcyjna dla 50 osób. Hotel oferuje gościom możliwość korzystania z rowerów bez dodatkowej opłaty oraz sprawdzone trasy spacerowe do odkrywania uroków tej bliższej - miejskiej, jak i nieco oddalonej od codziennego zgiełku okolicy.