Biuro podróży

wróć do Ofert

WAŻNE INFORMACJE

 • Nowa Zelandia

  zapytaj o termin
  od 18 235 PLN/os  Organizator wyprawy: Logos Travel

zamów wycenę

Nowa Zelandia

15101361812464.jpg

Nowa Zelandia

(wyspa północna i południowa)


Trasa: Auckland – Waitomo – Hobbiton - Rotorua - Wai-O-Tapu – Park Narodowy Tongariro -Wellington - Picton – Zatoka Tasmana – Punakaiki - Fox Glacier - Queenstown – Park Narodowy Fiordland - Mt Cook – Jezioro Tekapo – Półwysep Banksa – Christchurch 

DZIEŃ 1 – 2
Zbiórka na lotnisku w Warszawie. Przelot do Nowej Zelandii przez dwa porty tranzytowe.

DZIEŃ 3
Przylot do Auckland, transfer do hotelu. Po krótkim odpoczynku zwiedzanie największego miasta Nowej Zelandii. Spacer po Queen Street wśród kolonialnych zabytków i współczesnych drapaczy chmur oraz wizyta w słynnej marinie Viaduct, goszczącej regaty „America’s Cup”. Na dobre zakończenie dnia podziwianie panoramy „miasta żagli” ze wzgórza Mt. Eden. Nocleg.

DZIEŃ 4
Rano przyjazd z Auckland do Waitomo, spływ podziemną rzeką w jaskini Waitomo, podziwianie wspaniałych stalagmitów i stalaktytów oraz iskrzących w ciemnościach milionów świetlików! Następnie wizyta w Otorohanga Kiwi House – możliwość zobaczenia słynnego ptaszka kiwi (symbolu Nowej Zelandii) i innych endemicznych ptaków. W drodze do Rotorua postój na farmie Hobbiton – specjalnie dla wielbicieli „Hobbita” i „Władcy Pierścieni”. Nocleg w Rotorua.

DZIEŃ 5
Zwiedzanie Rotorua i otaczającej miasto krainy zjawisk geotermalnych. Wizyta na farmie i pokaz strzyżenia owiec. Odwiedziny w wiosce Maorysów, którzy umilą czas śpiewem i tańcem. Będzie także okazja do zobaczenia ptaszka kiwi. Po południu piknik nad powulkanicznym Jeziorem Błękitnym i spacer wśród olbrzymich sekwoi w lesie Whakarewarewa. Wieczorem fakultatywnie kąpiele w słynnych gorących źródłach Polynesian Spa. Nocleg w Rotorua.

DZIEŃ 6
Z samego rana wyjazd do parku geotermalnego Wai-O-Tapu – podziwianie gorących źródeł, bulgocącego błota, wielobarwnych jeziorek oraz gejzerów. Następnie postój przy huczącym wodospadzie Huka oraz nad jeziorem Taupo (największym w Nowej Zelandii). Dalszy przejazd na południe w stronę wulkanów Parku Narodowego Tongariro. Po południu spacer na zboczach wulkanu, będący rozgrzewką przed wyzwaniem następnego dnia. Nocleg w wiosce Whakapapa lub okolicy.

DZIEŃ 7
Całodniowa wycieczka do świata „Mordoru” – trekking w scenerii filmowych plenerów Wulkanu Tongariro. Wędrówka pośród pokładów zastygłej lawy, kraterów, wód termalnych, szmaragdowych jeziorek i pięknych zielonych lasów, z ośnieżonymi szczytami w tle. Tereny te posłużyły twórcom ekranizacji „Władcy Pierścieni” jako plan do realizacji najmroczniejszych scen całej trylogii. Fakultatywnie dzień wolny na samodzielne spacery, podglądanie uroku okolicy. Powrót na nocleg do hotelu.

DZIEŃ 8
Po śniadaniu przejazd dalej na południe do miasta stołecznego Wellington. Po drodze okazja (tylko dla zuchwałych), by oddać skok na bungee - nie ma na to lepszego miejsca niż Nowa Zelandia, będąca światową stolicą sportów ekstremalnych! Reszta podziwia… Po południu zwiedzanie Wellington: centrum biznesowe, parlament, katedra oraz wjazd kolejką do Ogrodu Botanicznego, skąd roztacza się wspaniały widok na miasto położone nad zatoką wśród wulkanicznych wzgórz. Nocleg w Wellington.

DZIEŃ 9
Poranna wizyta w nowoczesnym i interaktywnym Muzeum Te Papa, gdzie można zobaczyć m.in. egzemplarz kałamarnicy kolosalnej, przekonać się, co czuje człowiek podczas trzęsienia ziemi oraz zapoznać bliżej z kulturą i sztuką Maorysów. Następnie trzygodzinna przeprawa promem przez Cieśninę Cooka na Wyspę Południową. Przejazd malowniczą trasą wzdłuż Sundu Królowej Charlotty do Havelock. Kolacja z miejscowymi małżami w roli głównej. Nocleg w Havelock.

DZIEŃ 10
Przejazd na zachodnie wybrzeża Wyspy Południowej. Po drodze przystanek w Nelson – spacer po centrum i krótkie plażowanie nad Zatoką Tasmana. Następnie przeprawa przez górski przełom rzeki Buller - przystanek na przejście po najwyższym moście wiszącym w Nowej Zelandii. Niedaleko Westport postój na malowniczym przylądku Foulwind - podglądanie tamtejszej kolonii fok. Nocleg w Greymount.

DZIEŃ 11
Przejazd na południe wzdłuż wybrzeży Morza Tasmana. Postój w Punakaiki i spacer pośród niezwykłych formacji „skał naleśnikowych”, otoczonych gęstym pierwotnym buszem. Po przybyciu do Parku Narodowego Westland piesze wycieczki do czoła lodowców Franciszka Józefa i Foxa, które – jako jedyne na świecie – spływają do lasu deszczowego. Fakultatywnie półgodzinny lot helikopterem wokół najwyższych szczytów Alp Południowych z lądowaniem na jednym z lodowców. Nocleg w Fox Glacier.

DZIEŃ 12
Opuszczamy region zachodniego wybrzeża. Przejazd przez Park Narodowy Aspiring – tolkienowski Isengard w filmowej ekranizacji „Władcy Pierścieni” - z przystankami przy wodospadach i przełomach górskich rzek. Po wyjeździe z krainy ciemnych lasów deszczowych i zmianie krajobrazu postoje w punktach widokowych nad niesamowitymi polodowcowymi jeziorami Wanaka i Hawea. Mini-trekking na Mt. Iron, ze szczytu której roztacza się wspaniała panorama okolicznych gór i jezior. Na koniec dnia dotarcie do Queenstown – nowozelandzkiej stolicy sportów ekstremalnych. Nocleg.

DZIEŃ 13 
Dzień z adrenaliną w Queenstown! Tego dnia miłośnicy mocnych wrażeń będą mieli okazję skorzystać z atrakcji podnoszących poziom tego hormonu do maksimum. Fakultatywnie można będzie oddać skok na bungee, odbyć rejs odrzutową motorówką po rwącej górskiej rzece, wyskoczyć z samolotu ze spadochronem i nie tylko. Turystom ceniącym spokój proponujemy spacery po ogrodach botanicznych oraz degustację wina w lokalnej winnicy. Przed zachodem słońca wjazd kolejką linową na górę ponad Queenstown, skąd można podziwiać bajeczne krajobrazy okolicznych gór i jeziora Waikatipu.

DZIEŃ 14
Eskapada do największego parku narodowego Nowej Zelandii – Fiordland National Park. Górską drogą, opisywaną przez Kiplinga jako ósmy cud świata, dotrzemy nad brzeg Milford Sound. Rejs statkiem po czarującym fiordzie, podziwianie otaczających go niebosiężnych gór, gęstych lasów deszczowych i olbrzymich wodospadów. Zobaczymy też „ujście” zatoki do otwartego morza. Powrót na nocleg do Queenstown.

DZIEŃ 15
Od rana kierujemy się do podnóży Mt. Cook, najwyższego szczytu Alp Południowych. Tam spacer szlakiem prowadzącym wśród lodowców, powstających glacjalnych form krajobrazu i alpejskich łąk. Wędrówka pod czoło 27-kilometrowego lodowca Tasmana – najdłuższego w Nowej Zelandii. Następnie przejazd nad polodowcowe jeziora Pukaki i Tekapo o nienaturalnie lazurowej barwie wody. Nocleg na trasie.

DZIEŃ 16 
Po śniadaniu wyjazd w kierunku półwyspu Banksa, na którym powulkaniczne górskie krajobrazy kontrastują z malowniczymi zatokami. Postój w nadmorskiej miejscowości Akaroa – dawnej kolonii francuskiej, która do dzisiaj zachowała oryginalną atmosferę. Po wjeździe ekstremalnie krętą drogą na środek półwyspu piesza wycieczka szlakiem o niesamowitych walorach widokowych. Następnie przejazd do Christchurch i spacer po centrum miasta, które odradza się po katastrofalnym trzęsieniu ziemi sprzed kilku lat. Nocleg w Christchurch.

DZIEŃ 17
Po śniadaniu przejazd na lotnisko. Wylot do Warszawy z przesiadką w Azji i Europie.

DZIEŃ 18
Lądowanie na lotnisku Okęcie w Warszawie.

 

 

CENA PAKIETU:  od 9 890 PLN + 1 970 EUR

PAKIET ZAWIERA

 • Bilety lotnicze na trasie Warszawa - Auckland, Christchurch – Warszawa
 • Transfery, przejazdy wewnętrzne autokarem/mikrobusem
 • Zakwaterowanie: hotele i motele 3***, pokoje 2-osobowe z łazienką
 • Wyżywienie: śniadania na całej trasie, lunch podczas rejsu po Milford Sound
 • Opieka polskiego pilota – przewodnika
 • Ubezpieczenie Europa (KL 30 000 EUR i NNW 3 000 PLN)

CENA NIE ZAWIERA

 • Bilety wstępu - 230 EUR
 • Opłaty lotniskowe - 20 EUR
 • Pozostałe posiłki (aranżuje pilot)
 • Zwyczajowe napiwki
 • Dopłata do pokoju jednoosobowego - 580 EUR