Biuro podróży

wróć do Ofert

WAŻNE INFORMACJE

 • Hotel Le Negresco 5*

  Zapytaj o termin  Nicea
  Francja

zamów wycenę

Hotel Le Negresco

13478722726005.jpeg

Francuska sztuka życia w czystej postaci.

Legendarny pałac z widokiem na Promenadę Anglików w Nicei – Le Negresco niewątpliwie jest urzeczywistnieniem „francuskiej sztuki życia”. Położony nad brzegiem Morza Śródziemnego, 5 km od międzynarodowego lotniska Nice Cote d'Azur, w połowie drogi pomiędzy Cannes i Monte Carlo.

Aktorzy, politycy, pisarze, piosenkarze, członkowie rodzin królewskich i artyści, których podpisy mogą Państwo zobaczyć w księdze pamiątkowej – wszyscy przeżyli wspaniałe chwile podczas wakacji spędzonych na Lazurowym Wybrzeżu, korzystając z luksusu,
jaki oferuje Hotel Le Negresco.

Wyjątkowa kolekcja sztuki

Swój majestatyczny wizerunek Le Negresco w dużym stopniu zawdzięcza imponującej kolekcji dzieł sztuki, liczącej ponad 6000 przedmiotów. Goście mogą podziwiać między innymi rzeźbę Yellow Nana autorstwa Niki de Saint Phalle w Salonie Królewskim. Urozmaicona forma rzeźby doskonale komponuje się z serią siedmiu barwnych dywanów nowoczesnych, zaprojektowanych przez Raymonda Moretti.

Salon Versailles powita Państwa portretem Ludwika XIV w historycznym ubiorze – takim, jaki można zobaczyć w Luwrze i Wersalu. To ogromne płótno sygnowane przez Hyacinthe Rigaud jest jednym z najpiękniejszych dzieł w kolekcji hotelu. W trosce o ochronę tych bezcennych dzieł, nad bezpieczeństwem kolekcji czuwają najwyższej klasy konserwatorzy sztuki.

Eleganckie pokoje i apartamenty w stylu barokowym

Wizytówką hotelu jest połączenie stylu antycznego ze współczesnym. Pięć wieków sztuki i historii składa się na ulotną duszę Le Negresco. Trzy charakterystyczne apartamenty pozwalają na poznanie historycznego tła hotelu:

 • Suite Imperiale – urządzony w stylu Empire, był inspirowany sypialnią cesarzowej Józefiny w Chateau de la Malmaison,
 • Suite Pompadour – stanowi hołd dla faworyty króla Ludwika XV. Apartament wyposażono w komodę ze szlachetnego drewna i antyczne łoże z drewna orzechowego z drobno rzeźbionymi i złoconymi liśćmi,
 • Suite Montserrat Caballé – pośród skarbów, jakie kryje ten apartament,
  warto wspomnieć o biurku w stylu Ludwika XV, dwóch lampach z sewrskiej porcelany i łożu w stylu Ludwika XVI, które jest udekorowane detalami
  z pozłacanego brązu.

Wnętrze każdego z 96 pokoi oraz 21 apartamentów jest inspirowane najwybitniejszymi okresami w sztuce francuskiej. Wszystkie pokoje są wyposażone w wyjątkowe
i autentyczne meble oraz dzieła sztuki od okresu panowania Ludwika XIII
do współczesności. Nie zapomniano jednak o najnowszej technologii - każdy pokój wyposażony jest w telewizor LCD oraz bezprzewodowy dostęp do Internetu.

Usługi

 • obsługa hotelowego concierge’a,
 • wynajem samochodów, limuzyn, transport śmigłowcem, prywatne wycieczki,
 • masaż, fryzjer, manicure – usługi dostępne w pokoju,
 • golf, tenis,
 • prywatna plaża z warunkami do uprawiania sportów wodnych,
 • udogodnienia biznesowe: bezpłatny dostęp do Internetu we wszystkich pokojach i pomieszczeniach ogólnodostępnych, centrum biznesowe.

Restauracja Le Chantecler

Jean-Denis Rieubland, szef kuchni hotelu Negresco od 2007 roku (w tym samym roku zdobył prestiżowe trofeum „Best Craftsman of France"), określa swój styl jako zainspirowany Prowansją, nawiązując do jej produktów regionalnych i tradycyjnej kuchni. Jest autorem imponującego menu restauracji Le Chantecler, wyróżnionej gwiazdką Michelin. Miejsce to słynie ze wspaniałego wystroju, obejmującego drewniane dekoracje ścian, datowane na 1751 rok. Restauracja może poszczycić się również okazałą piwniczką na wino, mieszczącą w sobie 15 000 butelek wyśmienitych gatunków win.