Biuro podróży

wróć do Ofert

WAŻNE INFORMACJE

  • Grand Hotel Principe di Piemonte 5*

    od 580 PLN/noc dla 2 osób

    Pokój Standard
    ze śniadaniem

zamów wycenę

Grand Hotel Principe di Piemonte - toskański luksus z widokiem na morze

15344320821171.jpg

Śródziemnomorskie, włoskie miasto Viareggio leży w północnej Toskanii, tuż nad brzegiem Morza Tyrreńskiego. Słynie przede wszystkim z doskonałej, nadmorskiej lokalizacji, bardzo przyjemnego, łagodnego klimatu oraz karnawału, którego historia sięga roku 1870. Prestiżowy kurort Viareggio lubią i cenią przede wszystkim rodziny z dziećmi oraz urlopowicze poszukujący pięknych plaż, dobrych restauracji i barów tuż przy samej plaży. Przez cały dzień poza kąpielami, można się tam również przechadzać promenadą i dokonywać zakupów w promieniach słońca w ciekawych butikach.

 

Najlepszy hotel w Viareggio to Grand Hotel Principe di Piemonte wybudowany we wczesnych latach 20tych XX wieku. Od początku swojego istnienia przyciągał arystokratów, elity intelektualne i artystyczne, a także wielokrotnie stawał się planem filmowym znanych produkcji. Do dzisiaj wciąż przyciąga w swoje progi głowy wielu Państw i twarze znane z gazet i telewizji na całym świecie. W 2004 przeszedł gruntowną renowację, aby w pełni odzyskać swój dawny blask. Obecnie, we wnętrzach hotelu, przeplatają się różne style od elementów Art Deco przez akcenty kolonialne i pałacowe, aż po współczesne detale wyposażenia. Wszystko to podkreśla różne fazy istnienia Grand Hotel Principe di Piemonte, który w pełni zasługuje na swoją przynależność do Small Luxury Hotels of the World.

Bezpośrednio przy hotelu rozciąga się długa piaszczysta plaża. Grand Hotel Principe di Piemonte oferuje serwis plażowy z parasolami i leżakami, których rezerwacji można dokonać łącznie z rezerwacją pobytu w hotelu lub na specjalnych warunkach, jeśli nie jest się aktualnie gościem hotelu.

Przestrzenie hotelu rozmieszczone są na 5 poziomach, z których każdy urządzony jest w innym stylu. Na najwyższym piętrze, zapewniającym wspaniałe widoki na okolicę, dominują jasne barwy w połączeniu z jacuzzi i podgrzewanym basenem zwieńczonym trzema dekoracyjnymi wodospadami. Niewątpliwe są to jedne z najlepszych atutów wyróżniających Grand Hotel Principe di Piemonte w tej części Włoch.

W Grand Hotel Principe di Piemonte, z każdego ze 106 gustownie urządzonych pokoi, rozciągają się piękne widoki na Morze Tyrreńskie lub na górskie szczyty Alp Apuańskich. Pokoje podzielone są na dwa typy: dwuosobowe oraz suite reprezentują style dominujące na poszczególnych piętrach. W pokojach panuje również rozróżnienie ze względu na rozmiary balkonów – większe lub francuskie.

Centrum Wellnes w Grand Hotel Principe di Piemonte posiada bogatą ofertę zabiegów i masaży, zapewnia dostęp do sauny i łaźni tureckiej, a także siłowni. Wstęp do strefy saun, pryszniców chromoterapeutycznych i basenów Kneippa jest bezpłatny. Za dopłatą, po dokonaniu uprzedniej rezerwacji, można skorzystać z oferty zabiegów i masaży.

Gastronomiczny skarb Toskanii stanowi restauracja „Il Piccolo Principe” wyróżniona 2 gwiazdkami Michelin, której wybitny szef Giuseppe Mancino był wielokrotnie nagradzany a specjalizuje się w daniach rybnych.