Biuro podróży

wróć do Ofert

WAŻNE INFORMACJE

  • Six Senses Douro Valley 5*

    terminy na zapytanie
    od 6250 PLN / 3 noce w pokoju superior

    Bez przelotu

    Terminy i ceny dostępne na zapytanie.

zamów wycenę

Europejska oaza spokoju

14604665927941.jpeg

W północnej Portugali rozciąga się piękna dolina, przez którą przepływa rzeka Douro. Od niemal 2000 lat krajobraz tego miejsca, kształtowany był przez kolejne pokolenia lokalnych mieszkańców, uprawiających winorośl i produkujących jedne z najlepszych win na świecie.  Region ten, ze względu na unikalny charakter w skali światowej, został wpisany w 2001 roku na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO.

Nic więc dziwnego, że grupa zjawiskowych hoteli Six Senses wybrała właśnie serce Doliny Douro, na otwarcie swojego pierwszego hotelu na kontynencie europejskim, łączącego w unikalny sposób prestiżową ofertę zabiegów spa z najlepszymi tradycjami winiarskimi. 

Zabytkowe, teraktowe ściany XIX-wiecznej posiadłości zwanej po portugalsku quinta, przenikają się z bogatą kolekcją win w interaktywnej, winnej bibliotece. Goście uczą się w niej rozróżniać trunki według roczników, warunków klimatycznych oraz glebowych, w jakich uprawiano winogrona służące do produkcji lokalnego wina.

Z restauracji, wychodzącej latem na taras, rozciąga się widok na rozległy basen, a także na drzewa owocowe i ogródek warzywny. To właśnie stąd pochodzi zaopatrzenie wykorzystywane do przygotowywania posiłków w hotelowej restauracji. Wśród serwowanych potraw między innymi lekkie gnocchi z sercami karczochów oraz brzoskwiniowe gazpacho ze słodkimi lodami bazyliowymi.

Wnętrza hotelu zostały zaprojektowane według zasad feng shui, z zachowaniem stylu minimalistycznego i wykorzystaniem różnorodnych materiałów naturalnych. Każda z 57 komfortowych sypialni, została urządzona przy użyciu lokalnie produkowanego materiału korkowego i drewna z jasnego dębu, które składają się na spójną paletę barw w delikatnych, ciepłych odcieniach brązu. Łazienki wyposażono w kosmetyki Organic Pharmacy. W niektórych z nich znajdują się wanny z widokiem na przepływającą nieopodal rzekę Douro.

Hotel Six Senses Douro Valley dysponuje własną pracownią jogi oraz studiem pilates. W ramach zajęć z instruktorem,  przygotowano lekcje aerial jogi, czyli jogi z użyciem specjalnych hamaków. Program aerial joga, sprzyja poprawie nastroju, wpływa na  gibkość ciała, a także spowalnia  procesy starzenia, poprzez swój pozytywny wpływ  na układkrążenia. Relaks i regeneracja nie odbywają się tylko w studiach fitness czy nowoczesnym spa, składającym się z ponad 10 pokoi zabiegowych, ale także dzięki profesjonalnej obsłudze lekarskiej – na stałe z hotelem współpracuje 3 lekarzy, wspierających gości Six Senses w poprawie samopoczucia w przerwie od bardzo stresujących obowiązków życia codziennego.

Pośród niebieskich cedrów i świerków, przygotowano idealne miejsca do medytacji. Zawieszone na gałęziach, innowacyjne elementy micro-architektury, niewielkie sanktuaria relaksacyjne, przypominają ogromne ptasie gniazda. Odosobnione siedziska wypełnione są miękkimi poduszkami. Przebywających wewnątrz gniazd gości otacza aura spokoju i bezpieczeństwa. Po medytacji, warto skusić się na organiczną herbatę z własnego ogrodu i wegańskie ciasteczka migdałowe z kosza piknikowego, oferowanego przez hotel Six Senses na życzenie. 

Gości preferujących bardziej aktywne formy spędzania czasu, ucieszy możliwość pływania kajakami po rzece Douro oraz pływania lub odpoczywania przy basenach – krytym lub na powietrzu, w stylowym otoczeniu.

W Europie, trudno znaleźć podobne miejsce, gdzie działalność człowieka przenika się z przyrodą w  harmonijny sposób, tworząc spójną, zachwycającą całość. Koncepcja hotelu Six Senses Douro Valley jest jedyna w swoim rodzaju i prawdziwie niepowtarzalna.