Biuro podróży

wróć do Ofert

WAŻNE INFORMACJE

 • Chile i Boliwia z pustynią Atacama

  zapytaj o termin
  od 8 970 PLN + 2 560 USD / os.

  Organizator: Logos Travel

zamów wycenę

Chile i Boliwia - magia pustyni Atacama i solniska Uyuni

15048624878717.jpeg

Trasa: Santiago de Chile - Vina del Mar - Valparaiso - Calama - San Pedro de Atacama - Valle de La Luna - pustynia Atacama - solnisko Uyuni - Potosi - Sucre - La Paz

DZIEŃ 1
Zbiórka na lotnisku w Warszawie. Wylot do Santiago de Chile z przesiadkami w portach tranzytowych.

DZIEŃ 2
Przylot do stolicy Chile - Santiago de Chile. Transfer do hotelu, odpoczynek po podróży. Zwiedzanie miasta: wjazd na górujące nad nim wzgórze San Cristóbal - podziwianie panoramy Santiago i otaczających ją gór, spacer po historycznym centrum, w tym pałac prezydencki la Moneda, deptak Ahumada, główny plac Plaza de Armas i katedra. Nocleg.

DZIEŃ 3
Wyjazd w Andy, do kanionu rzeki Maipo. Po drodze zwiedzanie najbardziej popularnej chilijskiej winnicy Concha y Tora, wizyta w Casillero del Diablo - „piwniczce diabła". Po dojechaniu do kanionu, dla chętnych rafting (ok. 40 USD) lub odpoczynek nad rzeką Maipo. Dalszy przejazd do schroniska górskiego. Pod wieczór wycieczka do gorących źródeł Banos Colina na zboczach drzemiącego wulkanu San Jose w głębi Andów przy granicy z Argentyną. Nocleg w schronisku.

DZIEŃ 4
Półdniowy trekking w parku narodowym Monumento Natural El Morado na punkt widokowy przy jeziorku położonym w amfiteatrze pokrytych lodowcami gór, wśród których dominuje szczyt El Morado - 5 060 m npm. Powrót do schroniska. Następnie przejazd nad Ocean Spokojny do kurortu Vina del Mar. Nocleg w hotelu.

DZIEŃ 5
Zwiedzanie chilijskiego „Dwumiasta", czyli nadmorskiego kurortu Vina del Mar i portowego miasta Valparaiso, którego stara część została wpisana na listę UNESCO. Wjazd zabytkową kolejką zębatą na punkt widokowy - podziwianie panoramy portu i obu miast. Powrót do Santiago. Nocleg w hotelu.

DZIEŃ 6
Transfer na lotnisko i przelot do Calama na północy Chile. Przejazd do położonego na najsuchszej pustyni świata miasta-oazy San Pedro de Atacama. Po południu wycieczka do Valle de la Luna - Doliny Księżycowej, zachwycającego swym niezwykłych form wyerodowanych w kolorowym gipsie, glinie i soli. Po drodze wspaniałe widoki na góry Cordillera de la Sal, a w drodze powrotnej prehistoryczna kopalnia soli. Nocleg w hotelu.


DZIEŃ 7
Całodniowa wycieczka do jeziora Salar de Atacama i Lagunas. Najpierw zwiedzanie wioski - oazy Toconao, gdzie można poznać wyroby lokalnego rzemiosła ze skóry, wełny lamy i alpaki, kamieni wulkanicznych czy drewna z kaktusa, a także zobaczyć zabytkową wieżę kościoła San Lucas. Przejazd na wyschnięte słone jezioro Salar de Atacama, które sięga aż po ośnieżone wulkany na horyzoncie. Następnie wizyta w rezerwacie różowych flamingów chilijskich nad Laguna Chaxa. Dalszy przejazd na Płaskowyż Andyjski do położonych wysoko w Andach jezior Lagunas Miscanti i Menique. Na zakończenie zwiedzanie kościółka San Bartolome. Powrót do hotelu w San Pedro de Atacama. Nocleg.

DZIEŃ 8
Bardzo wcześnie wyjazd do położonych w niecce wulkanu gejzerów Tatio na wysokości 4320 m npm. Śniadanie i przechadzki wokół gejzerów - sesja zdjęciowa, a dla chętnych kąpiel w gorącej wodzie. Przejazd do pięknie położonej wioski La Caspana i do ruin fortecy Pucara de Lasana. Następnie oglądanie petroglifów w dolinie Río Loa i idealnie okrągłego jeziorka w oazie Laguna Inca Coya. Na koniec wizyta w najstarszym kościele Chile, pochodzącym z 1540 roku Iglesia San Francisco w miasteczku Chiu-Chiu. Nocleg.

DZIEŃ 9
Wcześnie rano wyjazd w kierunku granicy z Boliwią do Hito Cajon. Odprawa graniczna i zmiana pojazdu na jeepy. Penetracja pustynnych odludzi i zachwyt przestrzenią ograniczoną tylko daleką linią horyzontu. Przyjazd do Laguny Verde – jeziora o zielonej barwie z błękitnym odcieniem położonym na wysokości 5000 m npm. Następnie Laguna Colorada - alkaliczne jezioro o niesamowicie czerwonawej barwie, będące piekłem dla wszelkiego stworzenia i rajem dla przepięknych flamingów. Po drodze dolina Dali, gorące źródła oraz gejzer, wokół którego unoszą się siarkowe wyziewy. Przyjazd do Villa Mar na nocleg.

DZIEŃ 10
Po śniadaniu przejazd przez największe na świecie solnisko Salar de Uyuni, które zajmuje powierzchnię 10 582 km2 - jest to jeden z najbardziej płaskich obszarów na świecie (różnica wzniesień wynosi niecałe 41 cm). Dojazd do doliny pełnej różnych form skalnych. Następnie wizyta na wysepce wznoszącej się nad solniskiem - Inkahuasi Island - sesja fotograficzna z potężnymi kaktusami. Przyjazd do Colchani i zakwaterowanie w hotelu solnym. Nocleg w Palacio de Sal.

DZIEŃ 11
Po śniadaniu przejazd do unikatowego cmentarzyska starych lokomotyw. Następnie wyjazd do Potosi - najlepiej zachowanego miasta kolonialnego w Boliwii, położonego u stóp Cerro Potosi, która przez 200 lat była największą kopalnią srebra na świecie (na wysokości 4 070 m npm). Zwiedzanie miasta i spacer uliczkami, gdzie czas się zatrzymał. Nocleg w Potosi.

DZIEŃ 12
Wyjazd do konstytucyjnej stolicy kraju - Sucre, wpisanego przez UNESCO na listę światowego dziedzictwa. Zwiedzanie miasta będącego również najbogatszą aglomeracją Boliwii. Nocleg w Sucre.

DZIEŃ 13
Przejazd na lotnisko. Wylot z Sucre do La Paz. Przylot. Transfer do hotelu. Po południu przejazd do Doliny Księżycowej (Valle de la Luna), gdzie na skutek erozji powstały niesamowite labirynty wąwozów i pinakli. Następnie powrót do miasta i zwiedzanie. Nocleg w La Paz.

DZIEŃ 14
Po śniadaniu przejazd na lotnisko. Wylot do kraju przez kilka portów tranzytowych.

DZIEŃ 15
Przylot do Warszawy.

UWAGA: istnieje możliwość zrealizowania opcji dodatkowej - Wyspa Wielkanocna – dodatkowe 3 dni, wycena pakietu indywidualnie w zależności od liczby osób. 

PAKIET ZAWIERA

 • przeloty na trasie Warszawa – Santiago de Chile – Calama, Sucre – La Paz - Warszawa
 • transport: mikrobus, jeep
 • transfery lotnisko - hotel - lotnisko
 • zakwaterowanie: hotele 3*-4*, 1 nocleg w schronisku (pokoje wieloosobowe, łazienki na korytarzu), 1 nocleg w hotelu solnym
 • wyżywienia: śniadania oraz 3 posiłki dziennie w dniach 9 i 10 
 • opiekę pilota i miejscowych przewodników
 • ubezpieczenie EUROPA (KL 30 000 EUR i NNW 3 000 EUR) 

PAKIET NIE ZAWIERA

 • bilety wstępu i opłaty lotniskowe 180 USD
 • zwyczajowe napiwki 60 USD
 • dopłata do pokoju 1-osobowego 850 USD (za wyjątkiem schroniska)