Biuro podróży

wróć do Ofert

WAŻNE INFORMACJE

  • Budapeszt - perła nad Dunajem

    zapytaj o termin

zamów wycenę

Budapeszt - perła nad Dunajem

14588957224638.jpg

Przelot i transfer

Wyjątkowo krótki przelot z Warszawy do Budapesztu, trwa zaledwie godzinę, sprawia, że podróż na Węgry nie jest czasochłonna i męcząca. Dzięki temu, chcąc odpocząć przez 2, 3 lub 4 dni w europejskiej stolicy, warto zdecydować się na ten kierunek.

Na lotnisku w Budapeszcie, Gości wita licencjonowany przewodnik, będący jednocześnie kierowcą. Transfer z lotniska do hotelu w centrum miasta trwa około 30 minut.

Program zwiedzania Budapesztu dla par

(rekomendowany wyjazd w terminach: 30.04 – 03.06 oraz 26.05 - 29.05)

Dzień 1

W godzinach porannych, po przylocie do Budapesztu i spotkaniu z przewodnikiem, transfer do hotelu – w miarę dostępności wczesny check-in. W zależności od preferencji, przewodnik może towarzyszyć Gościom przez cały wyjazd lub w wybranych punktach programu.

Po pozostawieniu bagaży w hotelu, przejazd na drugie śniadanie lub lunch w restauracji z węgierskimi specjałami. 

Po południu, przewodnik zabierze Gości na wycieczkę tematyczną po stronie Pesztu, gdzie znajduje się tętniące życiem centrum miasta. Podczas zwiedzania, przewodnik przybliży tematykę architektury secesyjnej - art nouveau, która dominowała w Budapeszcie pod koniec XIX wieku, a także tajemnicze ogrody i urokliwe pałacyki. Wycieczka może zostać zrealizowana tradycyjnie – spacerem, rowerami, samochodem lub na nowoczesnych segway’ach.

Pełen wrażeń dzień, zakończy romantyczna kolacja przy świecach na statku płynącym po Dunaju, którą urozmaicać będzie pojedynek na fortepiany. Panorama Budapesztu podziwiana z perspektywy rzeki to niezapomniane przeżycie. 

Dzień 2

Pobyt w Budapeszcie nie może być kompletny bez wizyty w jednym z najlepszych SPA w mieście połączonego z relaksującym masażem, a także kąpieli w basenach termalnych.

Kąpieliska termalne z rozległymi kompleksami basenowymi to jeden ze znaków rozpoznawczych Budapesztu. Łaźnie termalne w Budapeszcie od początku XX wieku, stanowiły jedne z najnowocześniejszych w świecie. Łaźnie Gellerta były pierwszym na świecie obiektem ze sztuczną falą, a Łaźnie Szechenyi, z pozyskiwaną z głębokości 970 m wodą, były pierwszym obiektem tego typu po stronie Pesztu.

Łaźnie termalne w Budapeszcie warto odwiedzić nie tylko ze względu na kąpiele, niektóre z nich to przepiękne zabytki architektoniczne. Łaźnie Szecheney to wyjątkowy przykład neobaroku, Łaźnie Gellerta zbudowane są w stylu Art Nouveau, natomiast Łaźnie Kirali oraz Rudas przenoszą swoich Gości w czasy okupacji tureckiej. 

W porze lunchu najlepiej odwiedzić jedną z najznamienitszych budapesztańskich restauracji, a zaraz po nim, ciekawą formą spędzenia popołudnia i skonsumowania deseru, może być wizyta w znanym Strudel House, gdzie własnoręcznie można upiec ten słynny węgierski smakołyk.

Opcja alternatywna to wizyta w Muzeum UNICUM i degustacje tego znanego, węgierskiego likieru wytwarzanego na bazie 40 różnych ziół od XVIII wieku. Charakteryzuje się on 40% zawartością alkoholu, korzennym i gorzkim smakiem oraz ciemnobrązową barwą.

Wieczorem przejazd do regionalnej restauracji węgierskiej i tradycyjnej winnicy. Na miejscu degustacja węgierskich win i występy folklorystyczne w unikalnej atmosferze.

Dzień 3

Po śniadaniu, poranny wyjazd z prywatnym przewodnikiem-kierowcą w kierunku zabytkowego Szentendre oraz historycznego Wyszechradu. Przed południem zwiedzanie obu miejscowości.

Starówka w Szentendre przyciąga odwiedzających przede wszystkim zabytkową starówką z barokową i rokokową zabudową. Z kolei Wyszechrad, którego nazwa oznacza „zamek na wzgórzu”, sięga swoją historią IX wieku. Od XIV wieku tradycyjnie stanowił on miejsce spotkań królów Węgier, Czech i Polski, a współcześni prezydenci Węgier, Czech, Słowacji i Polski starali się kontynuować ten zwyczaj od 1991 roku.

Jako główną atrakcję dnia, proponujemy lunch w pięknym, węgierskim lesie. Goście samodzielnie złowią pstrągi w potoku z krystalicznie czystą wodą, przepływającym przez las. Z pomocą wprawionych kucharzy, Goście przyrządza, upieką i ze smakiem zjedzą pyszną rybę w naturalnym otoczeniu pachnących drzew i szumu wody.

Wieczorem powrót do Budapesztu, odpoczynek w hotelu i czas wolny.

Dzień 4

W ostatnim dniu pobytu, przed południem warto wybrać się na zakupy – w eleganckich butikach przy ulicy Vaci lub skosztować i zakupić lokalne przysmaki w Centralnej Hali Targowej. 

W godzinach popołudniowych transfer na lotnisko i przelot do Polski.

Hotel Nemzeti Budapest – Mgallery 4*

Stylowy hotel Nemzeti Budapest mieści się w zabytkowym budynku w centrum miasta. Hotel został wybudowany w 1896 roku roku podczas budapesztańskiego, architektonicznego Złotego Wieku. W ostatnich latach cały obiekt został poddany całkowitej renowacji w 2012 roku i obecnie łączy nowoczesny design z wysublimowaną klasyką. 

Wystrój hotelu znacząco wzbogacają secesyjne witraże, sztukaterie, zdobione drzwi i ramy okienne. Imponujące, główne schody wykonano z jasnego marmuru. Hotel Nemzeti Budapest cenią sobie miłośnicy hoteli w klasycznym europejskim stylu.

Hotel posiada bardzo eleganckie pokoje, zaprojektowane w dwóch różnych wersjach: meble jasne z delikatnymi, fioletowymi dodatkami oraz wystrój w ciemnych barwach połączonych z ognistą czerwienią.

Wszystkie pokoje zostały wyposażone w klimatyzację, telewizor z płaskim ekranem, minibar oraz zestaw do parzenia kawy i herbaty. W każdym pokoju znajduje się łazienka z wanną lub kabiną prysznicową. Dostępne są również szlafroki i kapcie, a także zestaw kosmetyków.

Na miejscu oferowane są ponadto usługi konsjerża i pralni. Ofertę obiektu uzupełnia elegancki bar, w którym serwowane są drinki. Obiekt zapewnia bezpłatny bezprzewodowy dostęp do Internetu.