Biuro podróży

wróć do Ofert

WAŻNE INFORMACJE

 • Bhutan - Kraina Grzmiącego Smoka

  od 17 200 PLN/os.

  Cena nie zawiera przelotów.

zamów wycenę

Bhutan - Kraina Grzmiącego Smoka

14944172297839.jpeg

Położony w Himalajach Bhutan to kraj wart odwiedzenia ze względu na fascynującą kulturę buddyjską, piękną przyrodę i górskie krajobrazy, a także spotkania z najszczęśliwszymi ludźmi na Świecie. 

Program wyjazdu

Dzień 1 - Paro

Przylot do stolicy – Paro. Powitanie na lotnisku i transfer na lunch lub kolację. Spacer po uliczkach stolicy Bhutanu, zwiedzanie buddyjskiej świątyni Rinpung Dzong i spacer po jednym z najstarszych na Świecie zwodzonych mostów drewnianych. Nocleg w wygodnym hotelu 3*, spełniającym wszystkie wymogi Rady Turystyki Bhutanu.

Dzień 2 – Paro-Punakha

Przejazd do Pnakha przez malowniczą przełęcz Dochula, gdzie zaplanowano przystanek przy 108 stupach na ich podziwianie. Przy korzystnych warunkach pogodowych, miejscowy punkt widokowy jest optymalny do podziwiania panoramy Himalajów w ciągu dnia. Z tego miejsca można zobaczyć najwyższe szczyty Bhutanu, m.in. Chomolhari, Gangkhar Puen Sum, Jichu Drakey, Gangboom i Tsherim Gang. W ciągu dnia posiłki: śniadanie, lunch i kolacja. Nocleg w hotelu 3*.

Dzień 3 – Punakha

Wizyta w Punakha Dzong czyli w Pałacu Wielkiego Szczęścia z XVII wieku, współcześnie stanowiącego siedzibę rządu Bhutanu. Spacer po najdłuższym zawieszonym w powietrzu moście w Bhutanie (230 metrów) ponad rzeką Pho Chhu. Następnie wizyta w Świątyni Khamsum Yulley Chorten zaprojektowanej przez lokalnego, wybitnego architekta, z inicjatywy Królowej Matki na cześć Króla ku pomyślności Bhutanu. Krótki trekking po tarasach ryżowych i lesie sosnowym. Po lunchu wizyta w Świątyni Płodności - Chimed Lhakhang stworzonej przez słynnego mnicha i poety Drukpa Kinley. Kobiety z całego Świata odwiedzają to miejsce by otrzymać jego błogosławieństwo.  Kolejny punkt programu to most w Wangduepgodrang oraz podziwianie pól ryżowych i urokliwych wiosek w dolinie. W ciągu dnia posiłki: śniadanie, lunch i kolacja. Nocleg w hotelu 3*.

Dzień 4 – Punakha/Gangtey Gonpa (Phobjikha)

Przejazd do największego prywatnego klasztoru w Bhutanie – Gangtey Gonpa nad doliną Phobjikha. W porze zimowej, w tej okolicy, pojawia się rzadki, zagrożony gatunek - żuraw czarnoszyi, migrujący tutaj z Tybetu. W ciągu dnia posiłki: śniadanie, lunch i kolacja. Nocleg w hotelu 3*.

Dzień 5 – Gantey Gonpa (Phobjikha)

Podejście szlakiem do klasztoru Gangtey Gonpa, uznanego za jeden z najświętszych i najcenniejszych w Bhutanie. Półdniowa wędrówka jest bardzo przyjemna, po drodze mija się tradycyjne wioski, farmerów i ludność wiejską przy pracy. W miesiącach od października do marca, dźwięki wydawane przez żurawie czarnoszyje, wypełniają całą dolinę. W ciągu dnia posiłki: śniadanie, lunch i kolacja. Nocleg w hotelu 3*.

 

Dzień 6 – Gangtey Gonpa (Phobjikha) - Thimphu

Przejazd do Thimphu przez Przełęcze Dochula (3300 m.n.p.m). Krótki przystanek na przełęczy by podziwiać piękne widoki na pasma górskie, przy innych warunkach pogodowych, niż poprzednio. Po dotarciu do Thimphu, wizyta przy stupie Thimphu Chorten, uważanej, za najbardziej charakterystyczną i rozpoznawalną budowlę Bhutanu. W tym miejscu znajduje się ogromny posąg Buddy. W godzinach popołudniowych, wizyta w Tashichhodzong i jeśli czas pozwoli w klasztorze Zilukha. W ciągu dnia posiłki: śniadanie, lunch i kolacja. Nocleg w hotelu 3*.

Dzień 7 – Thimphu – Dolina Haa

Zwiedzanie w Muzeum Tekstyliów, Biblioteki Narodowej i Instytutu 13 Sztuk i Rzemiosł, gdzie można podziwiać uczniów przy pracy nad dziełami malarskimi, cieślarskimi, a nawet rzeźbami z miejscowej gliny. W drugiej połowie dnia przejazd do Haa, przez przełęcz Chela na wysokości 3990 m.n.p.m. W ciągu dnia posiłki: śniadanie, lunch i kolacja. Nocleg w hotelu 3*.

Dzień 8 – Dolina Haa

Dolina Haa to najbardziej odosobniony i wysunięty na zachód, zakątek Bhutanu. Na miejscu trekking do klasztoru Kila Gonpa, znajdującego się na zboczu góry nad przepaścią. Wizyta w Białej Świątyni – Lhakhang Karpo oraz w Czarnej Świątyni - Lhakhang Nagpo. Jak głosi lokalna przypowieść, Świątynie te powstały w miejscach, gdzie wylądowały dwa gołębie – biały i czarny. Pod koniec dnia przejazd do Paro – stolicy kraju. W ciągu dnia posiłki: śniadanie, lunch i kolacja. Nocleg w hotelu 3*.

Dzień 9 – Paro

W godzinach porannych przejazd w kierunku buddyjskiej świątyni Satsam Chorten. Stamtąd trekking do klasztory Tygrysie Gniazdo – Taktsang, zawieszonego na wysokości 2953 m.n.p.m. Obiekt ten stanowi najsłynniejszą budowlę Bhutanu. Według miejscowej legendy, Guru Padmasambhava przyleciał tu na tygrysie i wybudował klasztor. Podczas tej samej wędrówki górskiej, wizyta w Świątyni Kyichu Lhakang – jednej z najstarszych w Bhutanie. Pod koniec dnia, po powrocie do Paro, okazja do podziwiania zawodów łucznictwa, stanowiących narodowy sport w Bhutanie. W ciągu dnia posiłki: śniadanie, lunch i kolacja. Nocleg w hotelu 3*.

Dzień 10 – Powrót do Polski

Pakiet zawiera:

 • Noclegi w hotelach o standardzie 3* spełniającym wymogi Rady Turystyki Bhutanu
 • Transfery niezbędne do realizacji programu
 • Opiekę licencjonowanego, anglojęzycznego przewodnika
 • Bilety wstępu do obiektów wymienionych w programie
 • Trekkingi z przewodnikiem wymienione w programie
 • Posiłki wymienione w programie
 • Ubezpieczenie podstawowe

Pakiet nie zawiera:

 • Przelotów międzynarodowych i lokalnych
 • Posiłków innych, niż wymienione w programie
 • Wydatków natury osobistej
 • Napiwków i opłat portierskich w hotelu
 • Ewentualnych wiz
 • Ubezpieczenia od kosztów rezygnacji – dodatkowo płatne