Relacja z wernisażu wystawy Agaty Kosmali - Transparentność

dodano: 10.09.2015
14418731073160.jpeg

28 sierpnia odbyło się uroczyste otwarcie wystawy malarstwa Agaty Kosmali w Nowej Gazowni w Poznaniu, instytucji kulturalnej zarządzanej przez Fundację Czapski Art Foundation.

Wystawa zatytułowana Transparentność prezentuje obrazy z najnowszego cyklu artystki oraz obrazy wcześniejsze, ukazując tym samym różnorodność malarską naznaczoną jednak indywidualnym rysem Agaty Kosmali. Wielkoformatowe płótna sąsiadują tu z mniejszymi dyptykami, ekspresyjne nasycone barwy z delikatnymi i półprzezroczystymi pociągnięciami pędzla.

Wernisaż wystawy został połączony z wykładem Iwony Żelaznej z Noble Concierge na temat rynku sztuki. W ten sposób zaproszeni goście mogli otrzymać w pigułce wiedzę na temat wartości inwestycyjnej dzieł sztuki, a aspekt artystyczny spotkania został wzbogacony o ekonomiczne spojrzenie na sztukę współczesną. Wśród gości wernisażu został rozlosowany obraz artystki, który ona sama przeznaczyła na ten cel. Jedna z przybyłych osób stała się szczęśliwym właścicielem malarskiego przedstawienia.

Tego wieczoru Nową Gazownię odwiedziło  liczne grono osób, zarówno podczas oficjalnej części zamkniętej za zaproszeniami, jaki i podczas wernisażu otwartego. Osoby ze świata sztuki, biznesu, polityki, zainteresowane sztuką oraz rynkiem sztuki współczesnej, coraz prężniej rozwijającym się w Polsce miały okazję na spotkanie i indywidualne rozmowy z artystką i koordynatorką programu Noble Concierge.

Osoby chętne do zobaczenia wystawy zapraszamy do 19 września br. do Nowej Gazowni w Poznaniu, ul. Ewangelicka 1. Zachęcamy do zapoznania się z pracami w katalogu: http://www.pawilon.org/wpcontent/uploads/2015/08/Agata_Kosmala_2015_CAF_1.pdf

Fundacja Czapski Art Foundation oferuje także spotkania indywidualne dla osób zainteresowanych  prezentowanymi na wystawie dziełami sztuki.