Już jest: Raport Rynek Sztuki 2014!

autor: promocja, dodano: 13.01.2015
14211435121800.jpeg

Portal Rynekisztuka.pl od 2011 roku jest wydawcą rocznika „Raportu Rynek Sztuki”. Niedawno ukazała się już 4. edycja jedynego w Polsce zwartego komendium podsumowującego funkcjonowanie światowego i polskiego rynku sztuki, pod honorowym patronatem Noble Concierge.

Z wielką przyjemnością oddajemy w Państwa ręce czwartą edycję Raportu Rynek Sztuki. Rok 2014 był niezwykle pomyślny dla rynku kolekcjonerskiego, czego najlepszym przykładem są kolejne rekordy polskich artystów, w tym wyjątkowa aukcja dzieła Romana Opałki, która ustanowiła rekord dla tego artysty na naszym rodzimym rynku. Wzrosty odnotowano zarówno w pierwszym, jak i w drugi półroczu, a wszystko to za sprawą doskonałej oferty domów aukcyjnych.

Rok 2014 obfitował w rekordy, prezentowano prace nieobecne na rynku nawet od 100 lat. Domy aukcyjne podjęły również walkę o kolekcjonerów przywiązanych do nowoczesnych form komunikacji – wprowadzając szereg rozwiązań dla nabywców online. W 2015 roku będziemy mieli okazję na żywo śledzić licytacje z Hong Kongu, czy Nowego Jorku.

W tegorocznym raporcie będą mieli Państwo okazję zapoznać się z historią kolekcjonerstwa. To dzięki kolekcjonerom zachowano na świecie najwięcej skarbów kultury – dzieła największych twórców. Trudno byłoby w historii polskiego kolekcjonerstwa odnaleźć postać, która zapełniłaby tak gęsto muzealne galerie, wiodąc przy tym równie barwne i burzliwe życie jak Ignacy Korwin- Milewski. Dawno również minęły czasy, kiedy sprzedać lub kupić dzieło sztuki można było tylko w przestrzeni galerii bądź domu aukcyjnego. Dziś artyści i dealerzy coraz częściej zaczynają rozważać możliwości internetowych aukcji. Zapoznamy Państwa z działaniem pięciu najbardziej popularnych obecnie portali aukcyjnych na świecie. Jak nie trafić w pułapkę i nie dać się oszukać na rynku sztuki, co kolekcjoner powinien wiedzieć przed dokonaniem zakupu? Nie zabraknie wielu przydatnych informacji, które pomogą Państwu podjąć właściwą decyzję przy zakupie dzieła sztuki.

W podsumowaniu odnajdziecie Państwo szereg czołowych wydarzeń polskiego świata sztuki, w tym monograficznych wystaw braci Gierymskich oraz wyjątkowej wystawy dzieł z kolekcji Grażyny Kulczyk w prestiżowej Santander Gallery w Madrycie. Oby nowy rok był dla polskiego rynku sztuki równie owocny.

 

Raport jest wydawnictwem bezpłatnym o charakterze informacyjnym.

Dostępny jest w formie elektronicznej na stronie internetowej (gotowy do przeglądania online lub do pobierania i przesyłania)

http://rynekisztuka.pl/category/raport-rynek-sztuki-2/